Тристороння контактна група підтвердила домовленість про запровадження з 29 грудня чергового перемир’я на Донбасі у зв’язку з новорічними і різдвяними святами, опублікувавши відповідну заяву.

Про це повідомляється на сайті ОБСЄ.

“Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України підтверджує свою повну прихильність безстроковому припиненню вогню у зв’язку з новорічними і різдвяними святами, починаючи з 00:01 (за київським часом) 29 грудня 2018 року. Сторони зобов’язуються вжити всіх необхідних кроків для забезпечення стійкості режиму припинення вогню. З метою моніторингу сторони також зобов’язуються забезпечити надійний і безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, відповідно до її мандата”, – йдеться в документі.

Спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік і голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан вітали відновлення сторонами зобов’язань щодо дотримання режиму припинення вогню.

Сайдік заявив, що поновлення зобов’язань потребує вжиття сторонами конкретних заходів “для змістовного, стійкого і тривалого припинення вогню”.

“Обіцянки, дані людям на сході України, повинні виконуватися”, – сказав він.

Посол Апакан зазначив, що поновлення зобов’язань щодо дотримання режиму припинення вогню чітко покликане мінімізувати загрози для цивільного населення.