Незрозуміла [політична] орієнтація. Дружба з регіоналами й путінськими олігархами. Сепаратистські заяви на початку московського вторгнення. Грибовицька трегедія та львівський непотріб по всій країні. Афера століття, земельний дерибан і сумнівні фінансові операції. Неучасть у президентських виборах. 0,6% голосів на парламентських. З тріском програна всюди мажоритарка і мізерний результат партії навіть у рідному Львові. Усе це й сотні інших «досягнень» за останні 15 років гарантували Андрієві Садовому нульовий результат на наступних місцевих виборах. І сам він нарешті це усвідомив.

Як стверджують джерела «Вголосу», в останні місяці Садовий заповзявся випрошувати нову посаду у нової влади. Варіантів наразі начебто два. Перший - дипломатичне представництво у Польщі, другий - Міністерство інфраструктури. Закордоння обіцяє реанімувати в Садовому «політика», а Україна гарантує можливість застосувати на практиці до ідеалу відточене вміння «правильно» рахувати не свої гроші.

Яка з пропозицій вселяє поки що мерові більшу порцію оптимізму, підкреслювати, очевидно, що не потрібно. Бо ж його дії в останні пів року ілюструюють це краще за все.

Садовий не критикує ні Зеленського, ні його партію. Натомість звітує ЗМІ, як «душевно» обговорює із гарантом «майбутнє України», оберігає його від «підстав», обіцяє свою цілковиту підтримку, вручає презенти у прямих ефірах, пригощає кавою в улюбленій кав’ярні, скаржиться на «злочини Порошенка» та навіть обіцяє надати докази…Коротше кажучи, примазується, як може, а при цьому робить «прозорі» натяки.

Заявляє, що в новому Уряді має бути окрема посада віце-прем’єр-міністра з питань туризму та інфраструктури й, нічого такого не маючи на увазі, ділиться власним досвідом.

Дарує голові Офісу президента Андрію Богдану значок із зображенням національного прапора України та просить «думати про Україну», коли той разом із командою роздаватиме державні посади.


Скріншот із сайту партії "Самопоміч" https://samopomich.ua/dumajte-pro-ukrayinu-sadovyj-podaruvav-znachok-prapora-andriyu-bogdanu/

Заявляє, що готовий стати прем’єром. І в часі, коли ніхто йому цього не пропонує, береться пропонувавти сам.

Ще під час президентської виборчої кампанії нині обрана народним депутатом від «Слуги народу» блогерка Єлизавета Богуцька розповідала, як Садовий випрошував посаду прем’єра.

«Зустріч була на Подолі, в кафе. Мер Львова пропонував Володимиру підтримку в 1 турі з відповідними заявами вголос про те, що знімається на користь Зеленського, у відповідь на те, що Володимир запропонує його кандидатуру на пост прем’єра ", - зазначала Богуцька.

За словами нардепа, тоді Зеленський різко відмовив Садовому, заявивши, що "посадами не торгує".

Богуцька пише, що після відмови Андрій Садовий використав запасний план і без зволікання звернувся до іншого кандидата – Анатолія Гриценка.

"Не виходячи з цього кафе, Садовий запропонував телефоном свою підтримку Гриценку на тих же умовах. Анатолій Степанович погодився. На підписаному договорі був тільки один пункт – БУТИ ЧЕСНИМ. Через два тижні той оголосив, що на посаді Прем’єра країни бачить прекрасну кандидатуру Андрія Садового. Я думаю, судячи з усього, Андрій Садовий з тією ж пропозицією підходив і до Порошенка. Причому до нього – до першого. А потім пішов по колу", – припустила блогер.

Цікаво, що про зустріч із Зеленським в інтерв’ю «Українській правді» розповідав і сам Садовий. За його словами, перемовини відбулися в останні дні лютого.

Приблизно в ті ж дні редакторка «Лівого берега» Соня Кошкіна сфотографувала Садового у ресторані вже із Гриценком.


Фото: Facebook.com/sonya.koshkina

У результаті, як зазначала Богуцька, Садовий виявився ще й мстивим – через відповідний закон і через віце-спікера Сироїд спробував позбавити повноважень президента Зеленського.

Нинішній голова ВРУ Дмитро Разумков називав цей закон «ударом під дих» Зеленському та навіть спробою «конституційного перевороту».

Сьогодні ж, як зазначають наші джерела, Андрій Садовий намагається випросити у нової влади посаду у Міністерстві інфраструктури. Узамін за це міський голова начебто повинен погодитись продати свій медіахолдинг «Люкс».

Підтвердженням цьому може стати теперішня діяльність Садового у Львові. Він активно звітує про «успіхи» в розвитку інфраструктури Львова, заявляє, що пріоритетом програми „Львів-2020“ було визначено саме інфраструктуру, та навіть наважується на зустрічі з місцевими мешканцями. В останньому Андрій Садовий старається бути якомога ближчим до нової влади, тобто дотепним, але дається воно йому приблизно так само, як господарка у Львові.

Днями депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич виклав у «Фейсбуці» відеозапис спілкування Андрія Садового з мешканцями вулиць Окуневського та Кошиця. Люди з 2016 року безуспішно звертаються до міської ради з вимогою відремонтувати знищені вулиці, а Садовий у відповідь заявляє, що в бюджеті на 2019-ий немає на це «ні одної гривні». Як не було в 2018-му, 2017-му, 2016-му… та, очевидно, не буде надалі. Адже ремонтувати дороги у Львові міському голові Садовому заважає…Міністр внутрішніх справ.

Поки ж Андрій Садовий шукає причини розбитих львівських доріг в особі Арсена Авакова, львів’янам залишається сподіватись, що епоха сонцесяйного господарника нарешті закінчиться, а мешканцям решти областей України – що не дізнаються, як воно, ремонтувати дороги по-садовістськи.

Яна Федюра, "Вголос"

P.S.: Про напрямки замість доріг, які протягом останніх 15 років на посаді мера ремонтує Андрій Садовий, ми детально писали тут.