Авторами проекту є бютівець Микола Томенко та позафракційний Сергій Міщенко.

Документ передбачає, що протягом тижня інформацію щодо використання державних коштів на підготовку та проведення Євро-2012 заслухають комітети з питань сім‘ї, молодіжної політики, спорту та туризму і з питань економічної політики, а згодом Кабмін представить її на пленарному засіданні Верховної Ради.

«Зважаючи на чисельні публікації у засобах масової інформації щодо неефективного використання бюджетних коштів, виділених на підготовку та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, зазначене питання потребує здійснення належного парламентського контролю», – йдеться у пояснювальній записці.

Крім того, нардепи додають що у рамках підготовки до футбольного чемпіонату була спрощена процедура державних закупівель, змін зазнали Закони «Про здійснення державних закупівель» та «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні». У зв’язку з цим Кабінет Міністрів раз на півроку має інформувати Верховну Раду про хід реалізації зазначеного закону. Проте з боку уряду жодного звіту з цього питання в парламенті не було.