Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних і соціальних питань Микола Томенко вимагає від київської влади оголосити мораторій на вирубку зелених насаджень в паркових зонах столиці. Про це повідомила прес-служба віце-прем’єр-міністра.

На його думку, найближчим часом необхідно розробити відкритий і зрозумілий механізм прийняття рішень щодо землевідведення у Києві, а також обговорити і затвердити генеральний план забудови столиці.

До публічного обговорення і прийняття такого рішення, на думку Томенка, необхідно припинити анархічну вирубку зелених насаджень у парках і забудову столиці, яка приводить до втрати історичних об’єктів.

Віце-прем’єр також звертає увагу на те, що подібна ситуація склалася не тільки в Києві, а й в багатьох інших містах України. Тому, за його словами, необхідно, щоб громадяни України безпосередньо впливали на прийняття рішень щодо зміни планів забудови їх міст, вели контроль витрат бюджетних коштів. У зв’язку з цим Томенко нагадав про недавнє рішення Київської міськадміністрації, яка під тиском громадськості була змушена припинити будівництво в історичній частині міста.

ForUm