Микола Томенко вважає, що нафтова криза була організована українськими та російськими бізнесменами спільно з "певними політичними силами", які лобіюють інтереси великого бізнесу. Про це повідомила прес-служба віце-прем’єра, не наводячи деталей, кого Томенко має на увазі. "Це була спільна робота російських і українських фінансово-політичних угрупувань з деякими українськими високопосадовцями", - сказав Томенко щодо кризи. "Всі розуміють, що мова йде не лише про ціни на бензин у травні та червні, йдеться про ліквідацію монополії на нафтовому ринку України та забезпечення енергетичної безпеки держави", - зазначив Томенко.
Віце-прем’єр вважає, що "після того, як СБУ розслідує... хто з українського та російського боку організовував штучну нафтову кризу в Україні, ті політики, які були на боці великого бізнесу, а не національних інтересів України, повинні публічно вибачитись перед громадянами власної країни".
Оскільки, за словами Томенка, "у засобах масової інформації неодноразово з’являлись повідомлення про те, що такі неформальні переговори велись як в Росії, так і в Україні між високопосадовцями".

"Українська правда"