Перші позиції серед українських вишів, як зазначають у Центрі, вже 8 років поспіль впевнено посідають Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Київський національний університет ім. Шевченка.

Через дуже схоже значення інтегрального показника для обох вишів-лідерів, і їх значним відривом від групи інших університетів, цього року команда проекту «Топ-200 Україна» присудила їм загальне перше/друге місце.

Рейтингову таблицю можна переглянути тут.

Критерії оцінювання

Цього року – восьмий випуск рейтингу Центру міжнародних проектів «Євроосвіта». Його методика побудована відповідно до міжнародних принципів ранжирування університетів і передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вишів різних типів на основі низки універсальних критеріїв.

У цій методиці діяльність вишів оцінюється з допомогою інтегрального індексу, який формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80%), експертного оцінювання якості підготовки випускників вишів роботодавцями і академічним співтовариством (15%), а також із використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5%).

Тобто інтегральний індекс представлено трьома складниками: якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання, міжнародне визнання. 

У першій десятці – два львівських ВНЗ

У першій десятці рейтингу на 3 місці розташувався Харківський національний університет ім. Каразіна. Національний університет «Києво-Могилянська академія» посів 4 місце, а НТУ «Харківський політехнічний інститут» – 5. 

Національний університет «Львівська політехніка» у цьогорічному рейтингу посів 6 щабель. На 7 сходинці – Національний гірничий університет, а 8 – Національний медичний університет ім. Богомольця.

Також до ТОП-10 увійшов Львівський національний університет ім. Франка, який перемістився з 15 на 9 позицію, в порівняні з минулим роком. Дніпропетровський національний університет опинився на 10 сходинці.

Далі у «Топ-200» – ще 9 львівських вишів

Стосовно інших львівських вищих навчальних закладів, то в другу та третю десятку не потрапив жоден з них. Практично замикає четверту десятку, на 38 позиції, Національний лісотехнічний університет України, що у Львові. Далі аж 57 позицію займає Львівський національний університет ім. Д. Галицького, а Львівська комерційна академія зайняла 67 місце.

Львівська національна музична академія ім. Лисенка – на 89 позиції рейтингу.

137 сходинку займає Львівська державна фінансова академія, а 138 – Львівський державний університет фізичної культури. Львівський національний аграрний університет посів 163 позицію.

Окрім того, в рейтинг потрапив Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Франка, посівши 167 щабель.

Останнім представником Львова серед ВНЗ у «ТОП-200» став Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького, який розмістився на 182 позиції.

Марія Богак, «Вголос»