Ми склали п’ятірку найкращих тренерів в історії професійного боксу.

1. Емануель Стюард, США. Народився 7 липня 1944 року. Помер 25 жовтня 2012-го.

Працював із Ленноксом Льюїсом, Евандером Холіфілдом, Томасом Хернсом, Володимиром Кличком. Тренував 41 чемпіона світу. Мав репутацію чудового тактика, тренера, з яким майже неможливо програти. Бійцеві треба було тільки слухати настанови Стюарда і виконувати їх.

2. Фредді Роуч, США. Народився 5 березня 1960-го.

11 років тренує Менні Пак’яо. Раніше філіппінець був "одноруким" боксером, із поганою технікою і багатьма дірками в обороні. Під орудою Роуча став одним із кращих боксерів світу незалежно від вагової категорії.

Роуч готував до боїв 27 чемпіонів світу. Працював з українцями Володимиром Кличком і В’ячеславом Сенченком. Він ніколи не кричить на своїх підопічних під час боїв. Роуч — різноплановий тренер, підготував багато боксерів із різними стилями і здібностями. Страждає від хвороби Паркінсона.

3. Рей Арсел, США. Народився 30 серпня 1899 року. Помер 6 березня 1994 року.

Тренував Бенні Леонарда, Джіммі Бреддока, Роберто Дюрана, Ларрі Холмса. Загалом — 18 чемпіонів світу, стаж — 60 років. 1982-го його підопічний Ларрі Холмс нокаутував у 13-му раунді Джеррі Куні й захистив титул чемпіона світу в надважкій вазі. Після цього бою Рей завершив тренерську кар’єру. Тоді йому було майже 83 роки. Геній у розробці правильного плану на бій.

4. Анджело Данді, США. Народився 30 серпня 1921 року. Помер 1 лютого 2012-го.

Працював із Мохаммедом Алі, Шуґаром Реєм Леонардом, Джорджем Форманом. Під його керівництвом боксували 15 чемпіонів світу. Був першим і єдиним тренером Мохаммеда Алі протягом його більш ніж 20-річної професійної кар’єри. Данді ніколи не займався боксом, не провів жодного бою, Був неперевершеним мотиватором, мав хорошу інтуїцію і талант відчувати психологію своїх підопічних.

5. Кас Д’Амато, США. Народився 17 січня 1908 року. Помер 4 листопада 1985 року.

Підготував лише трьох чемпіонів. Серед них — Майк Тайсон. Тренер міг тримати в рамках неконтрольовану натуру Залізного Майка. Після його смерті почалося падіння Тайсона як боксера. Каса Д’Амато вважають розробником боксерського стилю пік-а-бу: руки бійця поряд і розташовані перед обличчям. Був філософом. Створив вчення про страх, яке стало базою психологічної підготовки його підопічних. По допомогу до Д’Амато неофіційно звертався Мохаммед Алі.

Джерело:gazeta.ua