Відтак, якщо на відпочинок ви відправляєтесь саме до Чорногорії пропонуємо вашій увазі путівник найцікавішими куточками Чорногорії, те, що вартує уваги.

Отож Топ 7, туристичних принад чорногорського Адріатичного узбережжя:

Монастир Острог

Монастир Острог – духовна святиня Чорногорії. Висічений у скелі понад 5 століть тому, став місцем численних паломництв. За свідченнями ченців тут неодноразово траплялись зцілення та дива. У монастирі зберігаються мощі святого Василія Острозького.

Тисячі паломників з усього світу проходять пішки від Нижнього монастиря до Верхнього з надією очиститися від гріхів.

Жителі Чорногорії, говорять що святий Василій спостерігає з гори за ними все життя й чекає, поки ті повернуться до своїх коренів.

Як дістатися. Монастир Острог знаходиться в горах, неподалік міста Даніловград (15 км).

Аби дістатись до нього транспортом, необхідно проїхати автобусом із Будви до Подгоріци, там пересісти на автобус до Нікшича, вийти на повороті в Острог і пішки пройти до монастиря.

Піша хода до монастиря вимірюється 8 кілометрами, проте, якщо ви не є прихильником довгих дистанцій, є можливість під’їхати до Нижнього монастиря автомобілем.

Необхідно пам’ятати про те, що у п’ятницю та вихідні, святиню відвідують багато туристів, тому для «камернішої» атмосфери необхідно вибрати будень.

Скадарське озеро

Скадарське озеро знамените не лише своїми розмірами (близько 390 кв. км) але й тим, що воно є природнім ареалом життя пеліканів та великого гніздування птахів.

Береги та острови озера густо всіяні культурними та духовними пам’ятками: монастирі, фортеці, церкви з гробницями, пам'ятники тутешніх правителів. Особливою цінністю наділені пейзажі, які тут відкриваються.

Найчастіше сюди відправляються з різних курортних містечок, аби змінити обстановку і отримати більше вражень від відпочинку. Денні екскурсії на озеро неймовірно популярні, і відправитися на них можна буквально з будь-якого куточку країни.

Для поціновувачів природи це ідеальне місце.

Прибережне мілководдя буквально потопає в заростях водяних лілій і жовтих латать, що роблять пейзажі Скадарського озера ще більш романтичними.

Як дістатися. На південно-східному краю озера розташоване албанське місто Шкодер, трохи далі на північ – місто Коплик. З боку Чорногорії на березі західної частини озера розташоване містечко Вірпазар. По озеру плавають судна.

У чорногорській північно-західній частині споруджена дамба з мостами, по ній проходить шосе й залізниця Бар - Белград.

Парк Дурмитор. Каньйон Тари

Парк Дурмитор належить до спадщини ЮНЕСКО, це 390 км краси, що затамовує подих. Найвища точка Боботів Кук – 2522 м. Плоскогір’я Дурмитора покрите лісами, лугами, ущелинами та підземними ріками. З висоти вічно засніжених гір видно джерела, які струмують з-під землі.

Особливим пунктом на території парку є знаменитий каньйон Тари: найглибший у Європі –1300 метрів, за довжиною поступається лише американському каньону Колорадо.

Це місце – рай для любителів рафтингу.

Будучи тут, необхідно обов’язково перейти через знаменитий міст Джурджевича, що з'єднує північ і південь Чорногорії і є найвищим у Чорногорії, відтак відкриває дивовижні краєвиди на країну. Ажурний міст – це єдина не лише архітектурна, але й історична пам’ятка на території каньйону.

Як дістатися. Каньйон Тари розташований у північній частині країни. Найближчі міста, звідки легко дістатися до каньйону - Жабляк, Плевля та Мойковац.

Котор та Которська затока

Котор одне із найбільш вцілілих середньовічних міст на Адріатичному узбережжі. У 1979 року його внесли до списку ЮНЕСКО.

Заснований ще за часів Римської імперії, Котор тоді він був відомий як Акривій та перебував у складі римської провінції Далматії. Сьогодні Котор приваблює своєю красою й атмосферністю.

Головними пам’ятками міста є собор Трифона у старому місті та древні стіни, які тягнуться вздовж 4, 5 км. довкола міста. У соборі Святого Трифона збереглися фрески XIV століття та ризниця з роботами венеціанських та которських ювелірів. Вартими уваги є театр Наполеона, церква святої Анни, святого Луки та церква святої Марії.

Нічне життя Котора це ще один магніт, який вабить туристів, адже тут багато пабів, кафе, нічних клубів.

Особливо цікавими для туристів є такі культурні заходи як Бокельська ніч та Літній карнавал, який є найвідвідуванішим дійством в Чорногорії у літній період. На святкування Літнього карнавалу прибувають 30000 гостей.

Для засмагання Котор не найкраще місце, адже тут немає піщаних пляжів і кількість води у цьому місці заливу Котора є недостатньою. Хоча до одного із пляжів Будванської Рив’єри пів години їзди. Ці пляжі входять до п’ятірки найкращих пляжів світу.

Як дістатися. З Будви в Котор можна дістатися автобусом, який ходить щодня або двічі на день. Із Підгоріци до Котора також можна доїхати прямим автобусом, або з пересадкою в Будві чи Цетінє.

Цетінє

Цетінє – «місто музей», культурне серце країни. Розбудова міста почалась із 1482 року.

Для чорногорців Цетінє – це символ нації й усієї країни. Цетінє став майданчиком історичних подій, адже саме це місто стало центром організованого спротиву туркам та резиденцією Чорногорської православної церкви.

Найстаріша будівля в місті – церква Влашка, збудована1450 року. Назва походить від слова «пастухи» (Vlasi). Місто володіє найкраще збереженою колекцією зброї на всіх Балканах.

Духовним осередком міста є монастир Цетінє, де зберігаються мощі святого Петра Цетинського, правиця Івана Хрестителя й часточка Чесного хреста.

Не залишать байдужими краєвиди, які відкриваються з гори Ловчен. Гора має дві вершини - Штировник (1,749 м) і Језерски врх (1,657 м).

На Штировнику розташовано мавзолей чорногорського поета та правителя Петра ІІ Петровича Негоша та роботи знаменитого скульптора Івана Местровича.

Святий Стефан і Петровац

Святий Стефан розташований на Будванській Рив'єрі, на невеликому скелястому острові, з материковою частиною пов'язаний тонким піщаним перешийком. Курорт названий на честь покровителя Чорногорії – святого Стефана.

Цей курорт – один із найулюбленіших місць королівських осіб та знаменитостей. Святий Стефан славиться своїми пляжами з рожевим піском, протяжність яких 1170 метрів, вузесенькими вуличками, елегантними будинками та мальовничими церквами.

Якщо виникне бажання втекти від людності та гамірності Святого Стефана, слід взяти курс на південь до містечка Петровац.

Розташоване воно у красивій бухті, яку оточують соснові ліси та оливкові гаї, відмінне місце для відпочинку на лоні природи.

Тут багато церков із давніми іконами, венеціанська фортеця, два піщані пляжі – Петровац і Лучіце, а також чимало кав’ярень.

З Будви до Петровця та Святого Стефана можна доїхати автобусами й маршрутними таксі.

Будва

Будва – головний морський курорт регіону, який акумулює всю туристичну привабливість Чорногорії.

Землетрус 1979 року зруйнував старе місто, проте у наш час воно успішно відновлене. На території Будви є три музеї, церкви та фортеця, високі вали якої оторочують центральну площу Старого міста.

Пляжі оточені горами Головний пляж Будви називають іще царством гальки, він починається за 500 метрів на північ від пляжу Mogren.

Будва веде насичене культурне життя. Численні фестивалі локалізуються на території фортеці на сцені просто неба.

За матеріалами: Autotravel