Рекордний борг за комунальні послуги в столиці має мати-героїня Любов Голак. Вона мешкає на околиці Києва.

Про це йдеться в сюжеті ТСН

Це занедбана 9-поверхова «панелька» з брудним під'їздом, поламаними поштовими скриньками, смородом і поганим освітленням. Голак живе у квартирі на першому поверсі. «У мене 12 дітей і 16 онуків», – каже вона.

Раніше жінка працювала на заводі Антонова, держава виділила їй аж чотири квартири загальною площею 200 квадратних метрів. Фактично, це цілий поверх, який рахують як одну суцільну житлову площу. Лічильників ні на воду, ані на газ жінка не має. «Тут прописано 26 чоловік, розумієте? Не вистачає квартир, не вистачає кімнат, що я можу зробити?», – бідкається вона.

Родина Голак заборгувала за гарячу воду і тепло 199 тисяч гривень, і ще стільки ж іншим комунальним службам – загалом майже півмільйона гривень. Чому боргів так багато, жінка не розуміє, але в усьому звинувачує дорослих дітей. «Не хочуть старші платити, що я можу зробити? Одні не працюють, інші ще маленькі», – розповідає вона.

Ще один «топовий» боржник – родина Пономаренків, де історія така сама, лише з власними варіаціями – 11 дітей і 14 онуків.

«Загалом 21 людина прописана на чотири квартири», – каже жінка поважного віку, котра є власницею житла.

У департаменті соціальної політики КМДА з цими родинами знайомі та твердять, що жінки отримують матеріальну допомогу на дітей, але принципово не платять за комуналку.

«Особи працездатного віку не працюють, користуються винятково допомогою від держави, на ці кошти живуть. Змусити працевлаштуватися ми, на жаль, не можемо», – кажуть чиновники.

 

«Вголос»