Менеджер із ряду компаній Дмитра Фірташа з майже 20-річним стажем Юрій Пушенко візьме участь у конкурсі на зайняття однієї з керівних посад в Антимонопольному комітеті.

Про це повідомляють джерела Наших грошей в АМКУ.

Юрій Пушенко претендує на посаду заступника директора Департаменту організаційної роботи – начальника відділу матеріально-технічного забезпечення. Відповідна вакансія була оголошена на початку серпня цього року.

Умовами оплати праці встановлений посадовий оклад у межах посади – 11 700 грн. Також можливі надбавки за ранг та доплати.

Відомо, що протягом 2001-2013 років з перервою у 2007-му Пушенко працював директором ПАТ «Газтек» Дмитра Фірташа. З 2008 по 2013 суміщав посаду керівника «Газтеку» із працею в «Київоблгазі», що також належить групі Фірташа – був членом правління, заступником голови правління з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів.

Потому Пушенко півроку працював на посаді заступника директора у ще одній компанії з орбіти Фірташа – ТОВ «АІМ». Також протягом 2013-весни 2014-го був членом правління ПАТ «Дніпропетровськгаз» Фірташа. А у березні 2014 – повернувся у правління «Київоблгазу», де значився членом правління до кінця 2018 року.

Нагадаємо, що директором Департаменту організаційної роботи Комітету є Олена Козакова, яка до працевлаштування в Київському ОТВ АМКУ також працювала у структурах Дмитра Фірташа. Зокрема, була начальником юридичного управління в «Київоблгазі».

Також додамо, у липні цього року Юрій Терентьєв розпочав справу про ймовірну бездозвільну концентрацію 18 облгазів Дмитра Фірташа. В основу розслідування лягло призначення громадянина Великої Британії Девіда Ентоні Ховарда Брауна головою наглядових рад в усіх досліджуваних облгазах без отримання дозволу АМКУ.

Конкуренцію Пушенку на конкурсі в АМКУ можуть скласти шестеро інших кандидатів, серед яких Людмила Ющенко (замначальника відділу МТЗ Департаменту організаційної роботи), Альона Гадзіна (начальник Відділу організаційного та правового забезпечення роботи голови АМКУ, яка володіє незначною кількістю акцій «Хмельницькобленерго»), Ірина Вострікова (головний експерт першого відділу розслідувань Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції), Сергій Полупан, Віталій Китрар (виходець із Мін’юсту) та Віталій Спіжов (виходець із «Київського бронетанкового заводу»).

Конкурс, за результатами якого Юрій Пушенко має зайти в АМКУ, очікується в першій декаді вересня.