Прикордонники Сумщини та столичні слідчі виявили організовану групу осіб, яка причетна до вербування та переміщення до Російської Федерації громадян України для здійснення протиправної діяльності, пов’язаної з незаконним розповсюдженням наркотичних засобів.

Про це йдеться у повідомленні Держприкордонслужби України.

Правоохоронці встановили, що дванадцятьох українців під приводом легального працевлаштування у службі кур’єрської доставки, насправді вербували та вивозили до Росії для розповсюдження наркотичних засобів. За таку протиправну діяльність людей затримували в Росії та засуджували до позбавлення волі.

Зокрема правоохоронці задокументували діяльність злочинної групи з чотирьох осіб, яка протягом 2015-2016 років вербувала мешканців Дніпропетровської, Миколаївської та Харківської областей для роботи в Росії. Бажаючих знаходили через сайти оголошень та в офісах, де збирали анкетні дані претендентів і готували їх до відправлення до сусідньої держави. Жертвами ставали люди, які мали матеріальні труднощі. Злочинці сприяли переміщенню громадян до РФ, де їх зустрічали «роботодавці».

У ході досудового розслідування, яке триває майже чотири роки, правоохоронці встановили причетність спільників до нових фактів протиправної діяльності. Наразі чотирьом учасникам злочинної організованої групи повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, відповідальність за які передбачена ч. 3 ст. 149 «Торгівля людьми» КК України.

Слідчі дії тривають.

Як повідомлялося, через брак робочих рук у Польщі вирішили спростити правила в’їзду для сезонних працівників.