Про це сьогодні під час прес-конференції заявив представник управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, ГУ Національної поліції у Львівській області Юрий Даниляк, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, за всіма цими випадками було відкрито кримінальні провадження: 7 з них щодо сексуальної експлуатації людини, одне – нелегальне переправлення неповнолітньої дитини за кордон.

«Здебільшого українців за кордон переправляють для сексуального рабства та експлуатації, безкоштовної праці та вилучення внутрішніх органів. Торік ми визнали 8 постраждалих. Усі вони отримали роз’яснення стосовно своїх прав. Кримінальні провадження розслідують», – пояснив Юрій Даниляк.

Він також закликав жителів області бути обачними перед тим, як зголошуватися їхати працювати за кордон, і перевіряти інформацію про посередників, які обіцяють легкі гроші.

«Переважно всі потерпілі мають тяжке матеріальне становище і погоджуються на будь-яку невідому роботу, що може принести легкі та швидкі гроші. Зловмисники ж діють за однаковою схемою: обіцяють золоті гори, вивозять за територію України і правдами-неправдами забирають документи. В такий спосіб людина опиняється в сексуальному рабстві. Основні країни, куди найчастіше переправляють українців: Італія, Греція, Ізраїль. Останній випадок стосувався переправлення неповнолітньої дитини до Німеччини», – зазначив правоохоронець.

Загалом, за оцінками експертів-міжнародників, щороку в рабство потрапляють близько мільйона людей з усього світу. В Україні, відповідно до статистики ОБСЄ, потенційно постраждалими можуть бути 5% громадян працездатного віку.