У передостанній день свого президентства, 18 травня, Президент Петро Порошенко підписав указ про Стратегію національно-патріотичного виховання.

Текст указу опубліковано на сайті президента.

Так, Кабміну доручено до 1 серпня цього року розробити та затвердити план дій на 2020-2025 роки щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання. Також Уряд має розробити та затвердити до 1 грудня державну цільову програму з національно-патріотичного виховання.

Щороку до 10 жовтня має бути оприлюднено звіт про виконання у поточному році плану дій на 2020-2025 роки щодо реалізації Стратегії.

Обласним державним адміністраціям і КМДА доручено активізувати роботу з національно-патріотичного виховання.

У Стратегії за підписом глави адміністрації президента Ігоря Райніна йдеться, що основними складовими національно-патріотичного виховання є: громадсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання.

Серед актуальних для суспільства потреб у Стратегії називається "подолання імперсько-тоталітарних рудиментів у суспільній свідомості", "формування національного мовно-культурного простору на основі утвердження державної мови, стійкості його ціннісної основи перед зовнішнім втручанням".

Також відзначається "розвиток духовності і моральності у суспільстві, утвердження традиційних сімейних цінностей" та "усунення впливів держави-агресора в інформаційній, освітній, культурній сферах України".