Про це повідомила заступник начальника управління з питань фізичної культури та спорту Львівської ОДА Оксана Вацеба, ынформуэ пресс-служба ЛОДА.

Веломарафон відбудеться під почесним патронатом голови ОДА Михайла Костюка та маршалка Малопольського Воєводства Республіки Польща Марка Сови

Протяжність веломарафону – 325 кілометрів, який учасники подолають за 10-12 годин. До участі в марафоні заявлено понад 70 велосипедистів з України та Польщі віком від 14 до 70 років.

Організаторами цьогорічного веломарафону є Львівська обласна федерація велосипедного спорту спільно з управлінням з питань фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та відділенням НОК України у Львівській області, а також Королівська Роверова Академія з польського боку. Комісар гонки з українського боку – суддя національної категорії львів’янин Володимир Набойщіков, з польського боку – президент Королівської Роверової Академії Богдан Корашевскі.

Урочистий парад учасників та відкриття змагань відбудеться у суботу 18 серпня ц.р. на площі перед Львівським Оперним театром. Початок о 17 годині. Запрошується усі охочі львів’яни та гості міста.

Фініш веломарафонців планується на центральній площі Кракова орієнтовно о 17.30-18.00 за польським часом.

Історія цього марафону починає свої традиції від 1884 року, коли вперше було зорганізовано такий велосипедний марафон за маршрутом Львів-Краків. В ті часи марафон проводився щорічно й мав на меті засвідчити, що на тодішніх велосипедах можна долати значні відстані між містами, а велосипед може слугувати доступним і зручним транспортним засобом. У 1939 році історія цих цікавих традиційних велосипедних перегонів припинилася, щоб завдяки ініціативи Краківської Королівської Роверової Академії, яку представляє президент Богдан Корашевскі та федерації велоспорту Львівщини, яку очолює майстер спорту Юрій Моравецький, успішно відродитися у 2008 році у вже сучасній Україні та сучасній Польщі.

З 18 по 24 серпня, з нагоди 21 річниці Незалежності України, у Львові відбуватимуться незмінний фестиваль фольклору «Етновир», свято хліба та вареників, Міжнародний британський фестиваль електронної музики Godskitchen та ювілейна Пластова зустріч.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Щорічно фестиваль «Етновир» є головною подією святкувань Дня Незалежності України у Львові. Цього року найбільший фольклорний фестиваль України відзначає ювілей – 5 років. В програмі фестивалю: колоритні виступи колективів, марш-паради учасників головними вулицями міста, презентація кухні народів світу, вечори дружби і танцювальні майстер-класи.

Цей захід відвідають фольклорні колективи з багатьох країн, зокрема, таких, як Україна, Мексика, Мартініка, Ізраїль, Македонія, Португалія, Франція, Італія, країна Басків, Республіка Бурунді, Чехія, Польща, Індія та Іспанія.

Львів також в очікуванні найяскравішої події у сфері електронної музики – фестиваль Godskitchen, хедлайнером якого стане один з найвідоміших у світі ді-джеїв Армін ван Бюрен (Armin van Buuren).