Трагедія на озері біля села Демня Миколаївського району, що сталася 29 липня, викликала сильний резонанс та чергові небезпідставні нарікання з боку громадськості на халатність на бездіяльність правоохоронних органів і навіть змусила президента взяти розслідування цієї справи під особистий контроль.

Поки триває слідство, преса переповнена чутками та здогадками про можливу причетність до цієї трагедії високопосадовців, політиків та бізнесменів Львівщини. Навіть відставку Станіслава Курмана з посади начальника УСБУ у Львівській області журналісти пов'язують з тим, що він у той день відпочивав саме на цьому озері, а відтак міг стати свідком того, як втопився хлопчик. Разом з тим, важко не помітити, як деякі політики і політичні сили намагаються використати цю трагедію у власних цілях, для зведення особистих порахунків з політичними опонентами.

Вголос звернувся з офіційним запитом до керівництва прокуратури Львівської області з проханням проінформувати про хід слідства у справі трагічної загибелі підлітка на озері "Байкал". Ми також попросили прокуратури підтвердити чи спростувати інформацію про причетність високопосадовців та політиків Львівщини до цієї трагедії, прізвища яких згадувалися у пресі.

Отож, слідство підтверджує наявність ознак злочину в діях скутериста, адже він порушив чинні на транспорті правила та свідомо залишив без допомоги особу, життю якої виникла загроза.

Розслідування підтвердило ознаки халатності в діях працівників правоохоронних органів. Вже 7 осіб понесли за це дисциплінарні покарання. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності Миколаївського міжрайонного прокурора за неналежне виконання службових обов'язків, начальникові СВ Миколаївського РВ ГУ МВС України у Львівській області та слідчому вказаного підрозділу оголошено догани за неналежну організацію дослідчої перевірки. Крім цього, за результатами ініційованого прокуратурою області службового розслідування, чотирьох працівників ОВС, якими не забезпечено вчасного інформування прокуратури області про факт утоплення Заріцького І.І., притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Якщо ж говорити про причетність до трагедії ряду відомих осіб, то "проведеним досудовим слідство фактів причетності Дитюка В.З., Логіна В.В., Багряка А.С. та Курмана С.Є. до вчиненого злочину, не здобуто, а такі особи, як Гайовий В. та брати Дубневичі 29.06.2009 року взагалі не були присутні на місці події".

"Прокуратурою Львівської області розглянуто Ваше звернення від 19.08.2009 року щодо перевірки доводів, викладених у друкованих виданнях, інформування про стан слідства по кримінальній справі № 122-0742, порушеній 09.07.2009 року прокуратурою Львівської області за фактом порушення чинних на транспорті правил та завідомого залишення без допомоги особи, яка перебуває у небезпечному для життя стані, внаслідок чого наступила смерть Заріцького І.І., за ознаками злочинів, передбачених ч.З ст. 135, ст. 291 КК України, та з інших питань.

Так, 29.06.2009 року в чергову частину Миколаївського РВ ГУМВС України у Львівській області по телефону "102" надійшло повідомлення від Палія М.І. про те, що на водоймі, яка знаходиться біля села Демня Миколаївського району Львівської області, втопився Заріцький 1.1., 1995 року народження.

На місце події виїжджала слідчо-оперативна група у складі працівників Миколаївського РВ ГУМВС України у Львівській області.

Проведеною перевіркою з'ясовано, що 29.06.2009 року приблизно о 14 годині 00 хвилин, Заріцький І.І. разом із своїм товаришем Медиком Н.І., 2000 року народження, в сидячому положенні плавали на камері від вантажного автомобіля марки "ГАЗ" на затопленому кар'єрі біля с.Демня Миколаївського району Львівської області.

У цей час на озері плавали гідроцикли. Коли неповнолітні відплили від берега на відстань приблизно 40 метрів, невстановлена особа, керуючи одним із них, проплила у безпосередній близькості від дітей, створивши при цьому хвилю, від якої Заріцький І.І. та Медик Н.І. впали у воду, внаслідок чого Заріцький І.І. втопився, а Медик Н.І. був врятований одним з мешканців с.Демня Шевчуком М.І.

За наявності очевидних ознак злочину, незважаючи на порушення водієм скутера чинних на транспорті правил та свідомого залишення без допомоги особи, яка перебуває у небезпечному для життя стані, що спричинило її смерть, в порушення п.4 наказу Генерального прокурора України №4гн, Миколаївським міжрайонним прокурором Кравцем С.В. впродовж 10 днів не усунуто грубі порушення вимог ч.2 ст.97 КПК України, допущені працівниками Миколаївського РВ ГУ МВС України у Львівській області при проведенні дослідної перевірки та прийнятті рішення за вказаним фактом.

За неналежне виконання службових обов'язків Миколаївського міжрайонного прокурора притягнуто до дисциплінарної відповідальності. 09.07.2009 року матеріали зазначеної кримінальної справи направлено для проведення подальшого досудового слідства в СУ ГУМВС України у Львівській області.

Цього ж числа кримінальну справу № 122-0742 прийнято до свого провадження заступником начальника відділу СУ ГУМВС України у Львівській області Кучерявим Т.І. та по ній створено слідчо-оперативну групу, до складу якої включено працівників ГУМВС України у Львівській області та Миколаївського РВ ГУМВС України у Львівській області.

З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження усіх обставин справи, стан слідства у ній неодноразово заслуховувався на оперативних нарадах в прокуратурі області, за результатами чого надавались письмові вказівки в порядку ст.227 КПК України.

27.07.2009 року прокуратурою області на ім'я в.о. начальника ГУ МВС України у Львівській області внесено подання про усунення порушень вимог кримінально - процесуального законодавства при провадженні досудового слідства у кримінальній справі № 122-0742, у якому також поставлено вимогу про проведення службового розслідування обставин реєстрації 09.07.2009 року у ЖРЗПЗ Миколаївського РВ ГУ МВС України у Львівській області звернення Заріцького І.В. від 07.07.2009 року щодо перевірки обставин загибелі його сина Заріцького І.І.

Щодо притягнення працівників підрозділів ГУ МВС України у Львівській області до дисциплінарної відповідальності за порушення вимог чинного законодавства при проведенні дослідчої перевірки за фактом утоплення Заріцького І.І., інформую, що за неналежну організацію дослідчої перевірки за вказаним фактом начальникові СВ Миколаївського РВ ГУ МВС України у Львівській області Сасу С.М. та слідчому вказаного підрозділу Івасенко У.М. оголошено догану кожному.

Крім цього, за результатами ініційованого прокуратурою області службового розслідування, чотирьох працівників ОВС, якими не забезпечено вчасного інформування прокуратури області про факт утоплення Заріцького І.І., притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, повідомляю, що проведеним досудовим слідство фактів причетності вказаних Вами осіб, а саме: Дитюка В.З., Логіна В.В., Багряка А.С. та Курмана С.Є. до вчиненого злочину, не здобуто, а такі особи, як Гайовий В. та брати Дубневичі 29.06.2009 року взагалі не були присутні на місці події.

На даний час досудове слідство триває та перебуває на контролі у прокуратурі області".

Заступник прокурора області старший радник юстиції В.Д. Гураль

фото: escort-polaris.ru