"Коротка історія тракторів по-українськи" Марини Левицької отримала премію Вудхауза за кращу гумористичну книгу року, написану жінкою. Книга декілька місяців утримується в десятці бестселерів у Великобританії. Марина Левицька народилася в сім'ї післявоєнних українських біженців. "Історія тракторів" - перша книга 58-літньої Левицької, яка працює викладачем в університеті Шеффілда.

Головними героями книги стали українці. У сімейній комедії розказується про одруження 84-літнього українця-вдівця, що прожив майже все життя в Британії, на 40-літній жінці з Тернополя, у якої в голові тільки гроші і дорогі машини. Дві дочки "нареченого" прикладають максимум зусиль, щоб врятувати свого батька від корисливої "нареченої". У битві з хижачкою несподівано розкриваються сімейні таємниці і секрети. Сам "наречений" в перервах між сімейними битвами і пише ту саму історію тракторів, що грають, на його думку, суперважливу роль в історії його рідної України, покинутій під час війни.

Премія Вудхауза спонсорується виробником шампанського Bollinger, тому призом, який отримала Левицька, була пляшка шампанського, повідомляє ВВС.
Книга також була представлена на престижну літературну премію Orange Prize, що щорічно вручається в Британії. Якщо Левицька стане її лауреатом, то їй дістанеться 30 тисяч фунтів (55 тисяч доларів).

Уніан з посиланням на newsru