Президент США Дональд Трамп намагається змусити президента України Володимира Зеленського продовжити розслідування проти демократа Джо Байдена, який може стати головним конкурентом Трампа на президентських виборах у 2020 році. Таким чином президент США хоче, щоб Зеленський втрутився в американські вибори й допоміг йому перемогти.

Про це повідомляє Washington Post.

Як зазначає видання, спроба перегляду Сполученими Штатами військової допомоги для України, була своєрідним шантажем українського лідера.

Крім того, за версією журналістів, особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані під час зустрічі з партнером Зеленського, дав зрозуміти, що все залежатиме від розслідування в Україні справи проти Джо Байдена і його сина.

Раніше Джуліані обговорював з колишнім генпрокурором Юрієм Луценком кримінальну справу проти газодобувної компанії Burisma Group, у раді директорів якої працював син кандидата у президенти США Джо Байдена — Хантер.
Компанія підконтрольна екс-міністру екології України та бізнесмену Миколі Злочевському, щодо якого Луценко у 2019 році відновив розслідування.