Телефонний дзвінок між лідерами США і Франції Дональдом Трампом та Еммануелем Макроном щодо торгівлі та міграційної політики пішов не запланом.

Про це пише CNN з посиланням на джерела, пише Європейська правда.

Два лідери поговорили після того, як Сполучені Штати оголосили про введення мит на сталь і алюміній для Європейського Союзу, Мексики і Канади.

«Просто погано. Це було жахливо», – сказав співрозмовник каналу, характеризуючи розмову. «Макрон думав, що зможе висловлювати свою думку, спираючись на відносини. Але Трамп не може стриматися під такою критикою», – розповіло джерело.

Макрон раніше заявляв, що у нього «дуже прямі відносини з Трампом», а його помічники казали, що він вважає себе «інтерпретатором Трампа в Європі».

У заяві, опублікованій Єлисейським палацом щодо дзвінка, Макрон зазначив, що він «жалкує» через рішення США щодо мит, і це не тільки незаконно, а й помилково за багатьма аспектами.

«Це помилка, тому що вона посилює глобальний дисбаланс, який існує в найгірших проявах через фрагментацію і економічний націоналізм», – заявив Макрон.

Звіт Білого дому щодо розмови підтверджує, що Макрон і Трамп обговорювали торгівлю і міграцію.

«Обидва лідери обговорили міграційну проблему в Лівії і терміни її вирішення. Президент Трамп підкреслив необхідність відновлення балансу торгівлі з Європою», – йдеться в повідомленні.

У березні адміністрація Трампа запровадила мита в розмірі 25% на сталь і 10% на алюміній стосовно Китаю, Росії та Японії. Для ЄС, Канади, Мексики, Бразилії, Австралії та Аргентини запровадження додаткових мит тимчасово відклали. Але тепер вони почали діяти з 1 червня.

Як писав «Вголос», Європа, Канада і Мексика розпочали «торгівельну війну» зі США у відповідь на запровадження вищого мита на імпорт сталі та алюмінію.

Китай попередив США, що жодні торговельні угоди між двома країнами не вступлять у силу, якщо Вашингтон запровадить мито та на китайські товари та інші торговельні обмеження.

 

«Вголос»