На саміті G20 в Аргентині, який пройшов 30 листопада — 1 грудня 2018 року, президент США Дональд Трамп провів 15-хвилинну зустріч із главою РФ Володимиром Путіним без перекладача або офіційної особи, котра могла б занотувати зміст бесіди.

Про це повідомляє The Financial Times із посиланням на джерела, які мають безпосередню інформацію про зустріч, пише "Українська правда".

Зазначається, що лідери США і РФ змогли поспілкуватися на виході з будівлі театру: Трамп разом із дружиною Меланією та Путін із перекладачем розмовляли наодинці 15 хвилин і були серед останніх гостей, котрі залишили театр.

"Помічники Трампа охарактеризували зустріч із Путіним як одне з кількох "неформальних" спілкувань, які той мав того вечора.

Хоча в доповідях людей, котрі знали про цю зустріч, йшлося, що розмова була довшою і більш змістовною, ніж повідомляв тоді Білий дім", — підкреслює газета.

За даними джерела, Трамп і Путін обговорили питання міжнародної політики, ситуацію у Керченській протоці та конфлікт у Сирії.

Як писав "Вголос", раніше газета The Washington Post, посилаючись на чинних і колишніх високопоставлених чиновників, повідомила, що Трамп нібито приховує деталі своїх переговорів із Путіним.

Зокрема, зустрічі в Гамбурзі 2017 року. За даними видання, навіть у секретних документах немає докладної інформації про особисті зустрічі Трампа з Путіним в п'яти місцях за останні два роки.

Тому Конгрес США хоче допитати перекладачів зустрічі Трампа та Путіна.

Пізніше Трамп заявив, що він не приховує нічого про свої розмови з президентом Росії і звинуватив власника WP Джеффа Безоса у використанні видання для лобіювання своїх інтересів.

29 листопада 2018 року президент США Дональд Трамп скасував зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним на саміті G20 у Буенос-Айресі через взяття Росією в полон українських моряків.

Помічник президента РФ Юрій Ушаков заявив, що представники адміністрації США вийшли на контакт із адміністрацією Кремля після скасування зустрічі Путіна і Трампа і повідомили, що прагнуть продовжувати контакти з Росією.

1 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що зустріч президентів США Дональда Трампа та РФ Володимира Путіна може відбутися лише після повернення Росією захоплених українських моряків і кораблів.