Ніккі Хейлі та Бетсі Девос мають отримати посади посла США в ООН та міністра освіти, передає DW.

Сьогодні новий президент США Дональд Трамп оголосив про плани призначити на посаду посла Сполучених Штатів Америки в ООН чинну губернаторку Південної Кароліни Ніккі Хейлі. Жінка з фактично відсутнім досвідом роботи у зовнішній політиці після вступу Трампа на посаду та затвердження Сенатом її кандидатури має замінити Саманту Пауер.

За словами новообраного президента, у 44-річної Хейлі «чудовий досвід об'єднання людей, незважаючи на походження чи партійну приналежність». Він похвалив її за успіхи в досягненні угод та очікує, що в ООН вона просуватиме питання, вигідні для США. Американська преса, утім, занепокоєна браком знань Хейлі у царині міжнародних відносин. Так, видання The Post and Courier вказує, що губернаторка лише вела переговори з міжнародними компаніями та іноземними торговельними місіями.

Хейлі, яка виступала з гострою критикою Трампа під час передвиборчої кампанії, стала першою жінкою, яку він номінував на серйозну державну посаду. Другою стала 58-річна екс-голова Республіканської партії в Мічигані Бетсі Девос, яку Трамп має намір зробити міністеркою освіти. Майбутній президент чекає від неї підвищення якості освіти. Раніше бізнесмен-республіканець обіцяв звести повноваження міністерства освіти США до мінімуму або ж зовсім ліквідувати його.