Президент США Дональд Трамп у п'ятницю, 15 лютого, оголосив про введення надзвичайного стану в країні. Таке рішення американський глава прийняв, щоб отримати фінансування на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою.

Про це він оголосив під час брифінгу в Білому Домі, повідомляє ТСН.

"Я підпишу надзвичайний стан", - сказав Трамп.

https://twitter.com/AP/status/1096437566792974338

Одночасно він оголосив про виділення в рамках надзвичайного стану $8 мільярдів. Кошти будуть спрямовані на будівництво "стіни Трампа" вздовж мексиканського кордону.

Речниця Білого дому Сара Сандерс у Twitter оприлюднила фото американського президента, який підписує відповідний документ. Фактично НС введений президентом в дію.

https://twitter.com/PressSec/status/1096439568063184896

Введення режиму НС дозволить Дональду Трампу збільшити асигнування на будівництво загородження на кордоні з Мексикою, оскільки в проекті бюджету, який розглядається в конгресі, на ці цілі виділено лише $1,375 млрд замість запитаних президентом $5,7 млрд.

Проти НС рішуче виступили демократи. Так, лідер демократичної меншості в сенаті Чак Шумер заявив, що "введення режиму НС в загальнонаціональному масштабі - беззаконня".

Спікер палати представників американського конгресу Ненсі Пелосі пригрозила подати в суд позов проти рішення Трампа.

У четвер сенат ухвалив бюджет, який забезпечує фінансування державних структур до кінця фінансового року, таке ж рішення очікується від палати представників.

Нагадаємо, що раніше у Білому домі прогнозували черговий "шатдаун" після 15 лютого.

Також конгресу США вдалося досягти угоди з питання безпеки на американсько-мексиканському кордоні, що дозволить запобігти новому “шатдауну”.