Дональд Трамп вважає відкриті раніше щодо нього спецслужбами США справи і роздуті потім скандали «спробою державного перевороту або спробою звалити президента». Про це повідомляє «Кореспондент».

Президент США розраховує, що Міністерство юстиції, яке виконує також функції генпрокуратури, розгляне питання про те, чи були уряди ряду країн, в тому числі й України, причетні до початку розслідувань проти нього в США до або після виборів 2016 року.

«Сподіваюся, що він (міністр юстиції. — Ред.) погляне на Велику Британію. Надіюся, він погляне на Австралію. І сподіваюся, що він погляне на Україну. Надіюся, він гляне на все», — заявив Трамп журналістам у Білому домі у п'ятницю, 24 травня, коментуючи прийняте ним напередодні рішення наділити міністра юстиції — генпрокурора США Вільяма Барра — правом розсекретити дані про обставини початку згаданих розслідувань.

Господар Овального кабінету наголосив, що вважає відкриті раніше щодо нього американськими спецслужбами справи і роздуті потім, в тому числі штучно, Демократичною партією США навколо цього скандалу «спробою державного перевороту або спробою звалити президента».

«Такого ніколи не повинно статися ні з ким», — заявив глава держави. З його точки зору, прийняте напередодні рішення дозволить Барру з'ясувати, як і чому почалося «полювання на відьом». «Ми дізнаємося багато», — пообіцяв Трамп.

Він також припустив, що торкнеться на перемовинах із прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, котра незабаром покине свою посаду, в ході свого майбутнього візиту до Лондона питання про те, яку роль зіграли спецслужби її країни на початку розслідувань, що стосувалися Трампа.

«Цілком можливо, що я з нею про це балакатиму, — зазначив американський президент. — Є дані, чутки про те, що ФБР і ЦРУ були причетні разом із Об’єднаним Королівством до вигаданого російського скандалу».

Як повідомляв "Вголос", раніше Трамп розсекретив розвіддані, нашкодивши російському інформатору ЦРУ.