Президент США Дональд Трамп узяв участь у 47-му "Марші за життя" у Вашингтоні, учасники якого виступають проти абортів у країні. Про це повідомила пресслужба Білого дому.
За словами Трампа, для нього велика честь бути першим президентом в історії, який відвідав "Марш за життя".

За словами американського президента, "у ненароджених дітей ще ніколи не було сильнішого захисника в Білому домі".
"Ми тут із дуже простої причини: захищати право кожної дитини, народженої і ненародженої, реалізувати свій Богом даний потенціал... Усі ми тут сьогодні розуміємо вічну істину: кожна дитина – це дорогоцінний і священний дар від Бога. Разом ми маємо захищати і берегти гідність та святість кожного людського життя. Коли ми бачимо образ немовляти в утробі матері, ми бачимо велич Божого творіння. Коли ми тримаємо немовля на руках, ми знаємо про нескінченну любов, яку кожна дитина приносить у сім'ю. Коли ми спостерігаємо за зростанням дитини, ми бачимо щедроти, які виходять від кожної людської душі. Одне життя змінює світ", – заявив президент США.
За словами Трампа, він із початку роботи на посаді президента повідомив Конгрес, що ветує будь-який закон, який пом'якшить політику проти абортів чи "заохочуватиме руйнування людського життя".
Він також звинуватив представників Демократичної партії в Конгресі в тому, що майже кожен із них "підтримує фінансовані платниками податків аборти аж до моменту народження дитини".
Як повідомляє CNN, марш проводять із 1974 року, він зазвичай збирає приблизно 100 тис. осіб. Акція відбувається у день, коли в 1973 році Верховний суд США легалізував аборти в загальнонаціональному масштабі.
Цього року багато людей прибуло з інших міст і штатів. Учасники тримали плакати "Люби життя, вибери життя", "Врятуйте маленьких людей" та інші.
Протягом останніх років окремі штати почали забороняти або істотно обмежувати право на аборти. У 2018–2019 роках обмеження ввели в Айові, Кентуккі, Міссісіпі, Огайо, Джорджії, Міссурі та Алабамі. Водночас у деяких штатах робити аборт заборонено навіть у разі, якщо жінка завагітніла внаслідок зґвалтування.