Президент США Дональд Трамп неодноразово просив віцепрезидента Майка Пенса тиснути на Володимира Зеленського для отримання компрометуючої інформації щодо ексвіцепрезидента США Джо Байдена.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на колишніх і діючих американських чиновників.

Видання повідомляє, що Трамп неодноразово залучав віцепрезидента Пенса для спроб тиснути на Зеленського, у той час, коли американський президент використовував інші канали з пошуку шкідливої інформації для його конкурента від Демократів.

За словами співрозмовника, у травні Трамп сказав Пенсу не їхати на інавгурацію Президента України Володимира Зеленського попри те, що чиновники Білого дому намагалися запланувати цю подію в календарі Пенса.

Через кілька місяців Трамп знову “використав” Пенса, щоб передати Зеленському, що США зупиняють американську допомогу Україні з вимогою посилити боротьбу з корупцією. Згодом, після телефонної розмови Трампа із Зеленським, українська влада розуміла, що ці заходи щодо боротьби з корупцією мали включати розслідування щодо колишнього віцепрезидента Байдена і його сина Гантера.

Чиновники з оточення Пенса наполягають, що віцепрезидент не підозрював, що спроби Трампа тиснути на Зеленського були націлені на отримання компрометуючої інформації щодо Байдена та його сина.

Нагадаємо, що Трампа не на жарт розлютив журналіст питанням про Україну.