22 липня Афганістан закликав президента США Дональда Трампа прояснити його висловлювання про здатність США виграти війну в Афганістані за декілька днів.

Про це повідомив телеканал Tolo News з посиланням на заяву адміністрації президента.

“Афганський народ не дозволяв і не дозволить будь-якій іноземній державі вирішувати свою долю. Ми підтримуємо зусилля США зі встановлення миру в Афганістані, але доля країни не може бути визначена на зустрічі іноземних лідерів за відсутності афганського керівництва”, – підкреслюється в заяві. У документі наголошується, що влада Афганістану очікує від Вашингтона роз’яснень щодо дипломатичних каналів щодо позиції Трампа.

Зазначимо, що Трамп зустрівся з пакистанським прем’єр-міністром Імраном Ханом у понеділок і обговорив допомогу Пакистану з припиненням майже 20-річного конфлікту.

“Якби ми хотіли вести війну в Афганістані і виграти її, я міг би виграти цю війну через тиждень. Я просто не хочу вбивати 10 мільйонів людей. Афганістан був би стертий з обличчя Землі”, – заявив гарант США.

“Вголос” писав, що, за словами Трампа, він хотів би, щоб війська покинули Афганістан, але ця країна має безліч місць, де можна переховуватись, і за нею потрібно постійно стежити.