Президент США Дональд Трамп назвав своїм обов'язком розібратися в ситуації, в якій колишній віце-президент Джо Байден вплинув на відставку генпрокурора України Віктора Шокіна в 2016 році.

Про це він повідомив у своєму Twitter.

Зокрема, Трамп в черговий раз наголосив, що не розуміє, чому в справі про його імпічмент медіа роблять акцент на свідків "другої або третьої руки", коли достатньо прочитати стенограму розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Як писав "Вголос", адвокати українського олігарха Дмитра Фірташа передали юристу Трампа Руді Джуліані пакет документів щодо колишніх віцепрезидента Джо Байдена і спецпрокурора США Роберта Мюллера.

Нагадаємо, що колишній генпрокурор Віктор Шокін та чинний очільник ГПУ Юрій Луценко запропонували адвокату президента США інформацію, яка може допомогти команді Дональда Трампа щодо інформаційної кампанії проти Джо Байдена — вірогідного противника Трампа на президентських виборах у 2020 році.

Свідком став Лев Парнас, емігрант з Радянського Союзу. Сказано, що він став у США біржовим брокером, а у 2016 перерахував понад 300 000 доларів для кампанії Трампа. Парнас стверджує, що разом зі своїм другом Ігорем Фруманом був посередником між адвокатом президента США Рудольфом Джуліані та українськими високопосадовцями. Зокрема чинним генпрокурором Юрієм Луценком та його попередником Віктором Шокіним.