У США повідомляють, що президент Дональд Трамп вирішив усунути керівника однієї зі служб розвідки, яка подала американським законотворцям звіт про загрози виборчому процесу у Сполучених Штатах.

Як передає Голос Америки, президент був обурений, коли дізнався про звіт для членів Комітету з розвідки у Палаті представників, бо вважав, що подана посадовцями інформація може бути використана проти нього.

На наступний день Трамп викликав виконувача обов’язків директора Національної розвідки США Джозефа Маґуайра і згодом вирішив усунути його з посади.

Маґуайру довелося “вислуховувати докори… це було поштовхом” переповідають слова неназваного посадовця ЗМІ.

Преса заявила, що обурення президента було викликане висновками одного з чільних помічників Маґуайра, Шелбі Пірсона, який сказав законотворцям, що Росія втручається в американську виборчу кампанію, домагаючись переобрання Трампа на другий термін.

Президент оголосив, що призначить керівником Національної розвідки дотеперішнього посла США в Німеччині Річарда Ґренелла, активного прихильника Трампа.

Реакція законотворців від Демократичної партії була негайною.

“Я глибоко стурбований”, – сказав у спеціальній заяві у четвер голова Комітету з питань національної безпеки Палати представників Бенні Томпсон.

“Президент ставить своє его понад країною”, – додає він. “Усуваючи з посади виконувача обов’язків Маґуайра за те, що його працівники подали відверті висновки стосовно втручання Росії у президентські вибори 2020 року, президент не лише відмовляється засудити зовнішнє втручання, він заохочує це”.

Складні відносини між Трампом та спецслужбами США сягають ще президентських виборів 2016 року, коли розвідслужби дійшли висновку, як це сказано у звіті оприлюдненому 2017 року, що “Путін і російський уряд намагалися сприяти кожній нагоді допомогти шансам обрання президента Трампа”.

Ті висновки підтримав також звіт спеціального прокурора Роберта Мюллера, який вказує: “Російський уряд вважав, що президентство Трампа було б корисним для нього і працював, щоб домогтися такого результату”.

Але Трамп завжди заперечував, що Росія втручалася і неодноразово посилався на те, що у цьому його запевняв президент Путін.

Раніше Роджера Стоуна визнали винним у наданні неправдивих свідчень Конгресу в рамках розслідування щодо ймовірного втручання Росії у вибори в США 2016 року. Трамп вважає обвинувачення несправедливим.