Такою є одна із складових стратегії дій США щодо України, яку пропонують новообраному президенту Дональду Трампу три юристи-міжнародники із значним досвідом роботи в Україні: Джеффрі Берт, Джеймс Гітч, Пітер Петтібон та Томас Шиллінґлоу, пише «Голос Америки».

«Важко назвати нагальніший пріоритет у закордонній політиці для президента Трампа ніж вирішення надвзичайно шкідливого та потенційно катастрофічного конфлікту в Україні», - відзначають автори статті.

Вони пропонують «радикальну пропозицію з деескалації кризи в Україні, націлену на закладення підвалин програми примирення між США та Росією», яка складається із трьох кроків.

1. Захід та Росія мають «погодитись непогоджуватись» щодо статусу Криму на невизначений період часу.

«Саме так з 1940-х і до розпаду СРСР розглядались три країни Балтії», - йдеться у пропозиції

2. Сторони погоджуються на збереження статусу кво Донбасу як частини України, забезпечивши дотримання режиму припинення вогню;

3. Створення допомогового пакету для економічного відновлення України за участі Росії, США та ЄС.

«Ми виходимо із висновку, що економічно та політично життєздатна Україна відповідає довготерміновим інтересам усіх сторін, включно з Росією. Конкретна робота над «деталями» розробки цього допомогового пакету може дозволити учасникам процесу створити рамку вирішення складних політичних питань, які є серцевиною кризи», - вважають автори пропозиції.

Вони переконані, що ініціатива створення такого пакету має походити від адміністрації Трампа і може послужити «сигналом Путіну, що його не ігнорують і що новообраний президент США бажає працювати з ним над відновленням конструктивних відносин США-Росія».

Ітиметься про мільядри доларів, за використанням яких необхідно буде ретельно слідкувати, додають автори.

Кошти мають бути спрямовані на відновлення інфраструктури і на компенсації десяткам тисяч біженців та людям, які досі мешкають у зоні АТО, за завдані збитки та поранення.