Львовом шаряться чутки, що зашифрованість мільйонера ($ 602 млн.) Віталія Антонова  перебралась з землі на воду і релаксує на яхті в далекому океані (список необхідних для такого кайфу речей додається в асортименті). Але несподівано для недосвідчених, стрийський капітан Немо провів майстер-клас в не менш зашифрованому приміщенні навпроти Шувару.

Львівська бізнес-школа зі слоганом "КУ-КУ, ми шукаємо таланти в країні чудес" запросила місцевого олігарха (якого нещодавно спробувала розкатати, тіпа, скандальна газета "Інформатор") провести майстерний клас для адептів меча і плуга у дружньому колі. А скільки ще на Львівщині проживає невідомих громадян Корейків, ім’я яким дивізіон, навіть податкова не знає.

Лірично відступаючи заповітам капітана Врунгеля, варто відразу наголосити на гнилій атмосфері приміщення біля Шувару. А якої атмосферки варто очікувати від фазенди розташованої на вулиці з назвою Хуторівка 35? Атмосферки нью-орлеанського болота, всю гадість якої доводиться обмивати хотфазним душем і гарячим вином.

Не забуваючи про заповіти господа нашого Чарльза Буковськи, в темку зацитувати 8-му сторінку роману "Голлівуд":

– А знаєш, сказал я Саре, – ведь мы с тобой угодили прямо в рай. Но что-то меня с души воротит.
– Поменьше обращай внимания на свою душу.

Залишаючи ці 4-ри абзаци медитації для братів наших менших, перейдемо до чогось світлішого, радісного і приємного.

На 1-й погляд олігарх Антонов не такий вже зашифрований. Ніби нормальний мен. Начитаний. Впевнено і м’яко глаголить, але не Льоня Черновецький. Шарить з приколами, хоча дещо контролює себе в ареалі сором’язливої публіки. Альпініст і скелелаз. Міг спокійно зіграти в "7-м років у Тібеті" замість Бредіка, але Бредік, тіпа, істинний арієць.

Замахонів, як у Димінського, який любить прижимати експресивних журналісток економічними питаннями, ніби не спостерігається. Закопав у собі талант електрогазозварювальника, навіть після студій в ПТУ.

Ця риса олігархічної біографії знайшла трепетний відгомін у серці представника найдавнішої професії істориків у сімейному колі, так званої львівської інтелігенції, відомої своєю маніакальною шизанутістю та дрібнокопитними побрехеньками. Славний історик з сімейства історичних згадав, що й він колись працював у ПТУ й викладав маму усіх наук – історію – електрогазозварювальникам.

Далі можна сміятись, бо це бурсовидне співпадіння має пробивати на лахушку. Хоча, усі ті, хто перестав вважати історією – мамкою усіх наук, знає, що випадкових речей на цьому світі не буває (на тому – можливо). Німа сценка закінчилась підлизувальними посмішками, яких на зустрічі явно не бракувало.

Коротке представлення Антоновим свого бізнесового хайвею, було хіба що потрібне, представникам лівого місцезнаходження, бо більшість слухачів, як згодом виявилось за запитанням до олігарха, були представниками "Галнафтогазу", які полюбе, мають знати усі сторінки лайфу свого шефа, без жодних антономазій.

Антонов розповів про цікавий бізнес після розвалу совка. Про московські апельсинки на західноукраїнських прилавках. Про нафту, хлібопекарні та готель в мережі готелів "Новотель" на Міцкевича 9. Про вигідний продаж банку "Універсальний" якраз перед падінням цін на банки. Про довготерміновий кредит на 200 лімонів баксів. Про передове впровадження "Галнафтогазом" західних стандартів управління, після чого до них потягнулись інвестори. Про важку працю. І про те, що брудний тубзік на заправці не дає впевненості у завтрашньому дні, бо якщо хтось не прошарився з відеречком у тубзі, то клієнт не захоче там відливати й наступного разу не заїде на цю заправку. Все це виключно у формі -ми і майже ніколи -я.

Олігарх впевнений, що економічна криза буде поглиблюватись, оскільки маємо перевиробництво лаве. А про це ще писав Карл Маркс у своїй фундаментальній (для Антонова) праці "Капітал", в якій можна знайти багато відповідей. Криза дає можливість переформувати бізнес та залатити усі дірки, на які не було часу, а також продати якийсь бізнес (лізинговий). Скинути баласт, продути шлюзи та зібрати необхідне каміння для подальшого розвитку. Криза має колись закінчитись і бізнесмени мають бути до цього готові. Економічна криза має стати каталізатором процесів. Привести нову еліту та консолідувати суспільству. Ніхто не сподівався на цю кризу, окрім тих, хто про це знав і нагрів на тому руки та інші частини тіла.

На мислю Антонова, в Україні ще триває первинний перерозподіл власності та останній період переходу від розвинутого соціалізму до капіталізму. Ще є совкові стереотипи. Має відійти це покоління і цей етап закінчиться.

Забивши на заголовкову суб’єктивність 3-ма попередніми абзацами, доб’ємо антанаклазисними словами фанів об’єктивізму та історизму.

Усій торсиді об’єктивізму та історизму присв’ячується це флеш-інтерву з Віталієм Антоновим:

Ваші коментарії стосовно економічної кризи

Криза швидко поглиблюється, але й видужання буде швидким. Я радію цій кризі, бо коли є багато грошей – це розбещує, а грошей стало менше і бізнесмени почали займатись реальним бізнесом. Може бути відповідний перерозподіл власності, але це об’єктивні категорії розвитку суспільства. Це звичайна криза перевиробництва, яка притаманна капіталістичному суспільну. В даному випадку – це було перевиробництво грошей. На мою думку, криза триватиме до початку росту наприкінці 2009 – початку 2010 року. Нижня точка кризи має бути на початку весни.

Чи готова Ваша компанія до кризи?

Так, ми готові. У нас не має катастрофічних боргів. У нас не має короткотермінових кредитів, які потрібно вже зараз виплачувати. Тому потрібно (порівнявши з автомобілем) їхати на нейтральній передачі. Не газувати, щоб не врізатись і не гальмувати, щоб не з’їхати з дороги. Ми загасили велику к-ть облігацій і почуваємось на цій нейтральні передачі досить впевнено. Час покаже, що ми переживемо цю кризу з мінімальними втратами, які дуже швидко відновляться. Безперечно, ми щось втратили, але це не будуть катастрофічні речі. Криза відкриває додаткові двері для подальшого зростання.

Чи буде падати ціна на бензин?

На ціну бензину впливає декілька чинників. Перший. Сезонний попит. Зима. Попит падає. Нижчий попит – вища пропозиція, відповідно – падає ціна. Другий чинник. Ціна на нафту. Ціна падає і ми сподіваємось, що вона збережеться на рівні 70 доларів за барель. Падіння національної валюти і ріст долара не переважать два попередні чинники і тому я можу говорити про стійку тенденцію до зниження ціни на бензин.

Чи підете Ви у політику?

Я ніколи не був у політиці. Спробував вступити і зробив відповідні висновки. Можливо в майбутньому… як казав Мюллер "возвраст прекрасный для политика". Але це вже після 60.

Як щодо чуток Ваше про життя на яхті?

Я не живу на яхті. Періодично буваю на яхтах своїх друзів. Зараз живу у Києві та Львові. Образно кажучи – живу на шпагаті.

Які у Вас плани щодо Львова?

Чекаю поки бізнес-середовище вгамується. Структурується. Коли ціни вгамуються і відкриються нові можливості.

Фініш. А для усіх, хто хоче згадати золоті 80-ті звучить тречок "Green Light" з нового альбому Джона Ледженда "Evolver".