«Ми вийшли на новий етап. Вони пропонують внести зміни в існуючий договір. Один з учасників концесії - польська NDI - переконує, що зможе знайти відповідне фінансування. Дали їм зараз паузу», - повідомив голова Укравтодору Вадим Гуржос.

У той же час він не уточнив, які саме зміни до угоди пропонується внести.

Діючий договір передбачає фінансування на 60% з боку концесіонера (консорціуму «Трансмагістраль») і на 40% - за рахунок концессіодателя ( «Укравтодору»).

Як повідомлялося, раніше «Укравтодор» виступав за розірвання договору з «Трансмагістраль» про будівництво дороги «Львів - Кракові» на умовах концесії.

У січні цього року Львівська обласна рада звернулася до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням змінити концесіонерів автомобільної дороги Львів-Краковець.

Будівництво автомобільної дороги Львів-Краковець здійснюється на умовах концесії згідно з Указом Президента України від 4 липня 1998 року №739. Автомобільна дорога співпадає з напрямком міжнародного транспортного коридору № 3 «Берлін/Дрезден – Вроцлав – Львів - Київ».

Згідно умов концесійного договору, підписаного між Укравтодором та концесіонером «Трансмагістраль» (Україна) від 23.12.1999, фінансування будівництва здійснюється спільно: 60% кошторисної вартості дороги фінансується за рахунок концесіонера; 40% - за рахунок концесієдавця (Укравтодору). На будівництво дороги категорії 1-А, довжиною 84 км заплановано 4 роки. У результаті будівництва зросте середня експлуатаційна швидкість руху транспорту у 2,5 рази, планується зменшення шкідливих викидів у атмосферу на 30%, а також значної кількості дорожньо-транспортних пригод. Протягом експлуатації автодороги буде забезпечено: повне використання потужностей сучасного митного автопереходу «Краковець», збільшення вантажопотоку, в тому числі, транзитного, через українсько-польський кордон в 1,5-3 рази з одночасним зростанням інтенсивності руху автомобільного транспорту у напрямку Краковець-Львів-Рівне-Київ.

Проектом передбачається 6 пунктів збору плати за проїзд на початку та на кінці траси, а також на пересіченнях з іншими дорогами (транспортні розв’язки).