Голова "Укрдорінвест" Олена Криворучко розповіла, що "Укравтодор" разом зі Світовим банком проаналізували десять доріг, які можна вдосконалити або перебудувати. З них виділили три напрямки, які можуть стати платними.

Про це повідомляє "Сегодня".

Серед таких доріг і напрямок Київ — Біла Церква.

За словами Криворучко, щоб збудувати за цим маршрутом нову дорогу, потрібні 535 млн дол. і три роки. При цьому, ввівши плату за проїзд, інвестор зможе повертати трохи більше 5 % (майже 27 млн дол.) на рік.

Другий варіант, за словами чиновниці, 60 км на ділянці Львів — Краковець. На будівництво нової дороги тут знадобляться 290 млн дол. і два роки, а заробляти інвестори зможуть по 4 млн дол. на рік.

Третій напрямок — Львів — Тернопіль — можна розширити з двох смуг до чотирьох. На це знадобляться 293 млн дол. і три роки. Заробляти підрядники на цій дорозі зможуть по 35 млн дол. на рік.

Проте, за словами Криворучко, складнощі полягають не лише в тому, щоб знайти інвесторів для цих проектів, а й у тому, щоб подолати небажання простих українців користуватися платними дорогами. Крім того, при появі платних магістралей завжди мають бути безкоштовні альтернативи.

За словами транспортного експерта Олександра Кави, щоби привернути увагу автомобілістів, підрядники пропонуватимуть різні тарифні плани. На думку експерта, проїзд дорогою Київ — Біла Церква може коштувати приблизно, як 2-3 літри бензину. Тобто проїзд по цій дорозі коливатиметься від 60 до 120 гривень.

Нагадаємо, що поліція оштрафувала українського кінорежисера за ремонт дороги.

Як писав "Вголос", в Україні будуватимуть дороги з вугільних відходів.