Туреччина і Єгипет поступово здають свої позиції в рейтингу улюблених українських курортів. На їх місце виходять екзотичні країни і тури вихідного дня в Україні. А ось Крим на травневі свята може недорахуватися гостей.

Дорогий Кримський півострів

Європейські курорти розпочали боротьбу за туриста. У деяких готелях Іспанії і Греції ціни на житло впали на 40% в порівнянні з минулим роком – під час кризи їх власники відмовляються від надприбутків на користь довгострокових перспектив свого бізнесу. Чого не скажеш про кримські готелі і пансіонати. Тут і не збираються слідувати прикладу своїх західних колег і знижувати ціни. Навпаки – в перерахунку на гривню вартість житла на курортах півострова виросла на 15-20%, в доларах залишилася на минулорічному рівні. Не відстають від них і власники приватного житла, які також виставили минулорічну ціну в доларовому еквіваленті.

Розрахунки кримчан зрозумілі - вони орієнтуються на успіх першого кварталу року. "У нас був хороший початок року, коли гривня впала до 9, а російський рубль ще тримався. Росіянам було вигідно їхати до Криму і вони приїжджали", - розповідає директор інформаційно-маркетингової фірми "Курорти Криму" Олександр Бурданов. Але до весни ситуація кардинально змінилася. Гривня почала зміцнюватися, а рубль - девальвувати. За прогнозами експертів, на травневі свята Крим відвідає на 10% менше російських туристів, чим під час весняних канікул минулого року.

Президент Асоціації туроператорів України Ігор Голубаха вважає, що така ситуація змусить кримчан до літа задуматися про свою конкурентоспроможність і понизити ціни. "Вони повинні знизити ціну на 15%, щоб стати конкурентами Туреччині і Єгипту. Не можна мріяти про те, що люди відмовляться їхати за кордон лише із-за кризи", - заявив він.

Поки ж Крим знижувати ціни не квапиться, зате підтягує сервіс – з розрахунку на клієнта вище середнього класу. Цього року на побережжі будується два нових готелі – чотири - і п'ятизірковий.

Вигадки від Європи

Тим часом Європа придумує, чим розважати туриста. На популярних маршрутах з'являються нові фестивалі, свята і акції, розраховані переважно на приїжджих.

Пальму першості по кількості пасхальних заманювань для туристів тримає Чехія. Фішка цього сезону – музичні фестивалі, екскурсії прямо в аеропорту і зелене пиво. Протягом останніх трьох років пивоварня "Старобрно" поставляла своє пиво лише в декілька ресторанів Моравії. Віднині його можна буде покуштувати у всіх ресторанах країни.

У Відні прагнуть не відставати від Праги і до Пасхи запустили в місті спеціальний туристичний трамвай. Він колесить уздовж найвідоміших туристичних об'єктів австрійської столиці, а аудіогід проводить екскурсію на декількох мовах.

Угорці роблять ставку на старий добрий символ гостинності і щорік проводять Винний фестиваль в Будапешті.

Завдяки постійній різноманітності туристичних маршрутів Угорщина, Будапешт і Прага незмінно лідирують в перевагах українських і західноєвропейських туристів на новорічні і травневі канікули.

У відпустку - до Непалу, на вихідні – в Закарпаття

В українських туристичних фірмах до новинок відносяться насторожено і не квапляться пропонувати клієнтам нові програми і маршрути. Директор компанії "Паспарту тур" Людмила Копа пояснює це консервативністю українського мандрівника. "Часто люди вибирають маршрут за порадою друзів. А нові тури, які ми хочемо вводити, часто відміняються через те, що кількість тих, хто бажає поїхати в невідомий тур менше, ніж потрібно", - розповіла вона.

Втім, цього року недовірливого українського мандрівника удалося "підсадити" на новинку. Серед лідерів популярності – тури в Об'єднані Арабські Емірати, Непал і на Шрі-Ланку. Але не лише екзотикою манять туриста далекі краї. Улюблені українцями Туреччина і Єгипет цього року дещо подорожчали – це пов'язано із зменшенням чартерних рейсів. У ОАЕ, навпаки, тепер можна злітати дешевше – лоукостером. І далекі перельоти в азіатські країни подешевшали – авіаперевізники знижують ціни в боротьбі за клієнта. Тому цього року до Непалу і Еміратів їдуть ті, хто раніше обмежувався Туреччиною і Єгиптом.

Економ-тури вихідного дня

Що стосується України, то тут усе більш популярними стають тури вихідного дня. Цією весною вони будуть як ніколи популярними. Адже суцільних дев'ятиденних пасхально-травневих свят, як торік, вже не буде. Найбільш популярні напрями для відпочинку на пару днів – Закарпаття (Долина нарцисів), Львів і Кам'янець-подільський.
 

 

За матеріалами газети СЕЙЧАС