Переконавшись, що українці все ще можуть витратитися на відпочинок, власники житла в Карпатах підняли ціни для туристів на 10– 15%, хоча комфорт і сервіс у багатьох випадках як і раніше кульгають.

Судячи по результатах попереднього бронювання, представники місцевих агентств констатують, відпочивальників в період нинішніх травневих канікул буде більше, ніж торік. Можливе збільшення кількості туристів на 5–10%.

У сьогоднішньому сезоні різко виросло число запитів з східних регіонів країни (Харків, Луганськ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк). Досить активні і жителі крупних вітчизняних мегаполісів, зокрема Києва і Одеси.

Інтерес до відпочинку в Карпатах підвищений і з боку громадян Росії. В основному це вихідці з України.

Плануючи травневі маршрути, туристи в основному вибирають розкручені курорти. Особливий попит мають Яремче, Буковель, Славське.

Туристи цікавляться також житлом в Закарпатської області (Свалява, Мукачево), яка славиться рядом травневих пам'яток: цвітінням сакури, долиною нарцисів і ін.

На комфорті туристи як і раніше не економлять. Перш за все вони цікавляться житлом середнього класу, що передбачає наявність зручностей в номері, цілодобову подачу води, свіжий ремонт і меблі.

Доля тих, що бажають провести відпустку в елітних карпатських апартаментах, за словами експертів, за останній рік практично не змінилася і як і раніше складає порядку 15% від загального потоку.

Мінімальна вартість розміщення в Карпатах в період травневих канікул складе від 100–140 грн. з людини в добу. За ці гроші можна оселитися в будинку із зручностями у дворі і досить скромним інтер'єром, розташованому далеко від жвавих туристичних трас у Косові і Верховині.

Житло середнього класу обійдеться в 160–200 грн. з людини, а апартаменти, що претендують на статус елітних, можна зняти починаючи з 300–350 грн.

За номер в готелі в травні доведеться заплатити не менше 400 грн. за добу. Наприклад, в трускавецькій «Хижині СПА» розцінки стартують з 520 грн., на базі «Воєводино» (Закарпатська обл.) — з 500 грн., в «Сузір’ї» (Свалявський р-н) — з 600 грн., в санаторії «Карпати» (Мукачево) — з 450 грн. за добу.
 

 

За матеріалами otpusk.com