Зараз треба допомогти «Нафтогазу» закупити більше газу, щоб нормально пройти зиму, навіть якщо Росія припинить транзит через Україну.

Про це на брифінгу сказав представник президента в уряді Андрій Герус, передає «Главком».

«Зараз одне з важливих питань – допомогти НАК «Нафтогаз» закупити якомога більше газу в підземні сховища газу, щоб ми мали побільше дешевого газу на майбутнє і щоб ми могли спокійно пройти цю зиму навіть у ситуації, якщо транзит газу через Україну припиниться», – повідомив Герус.

Він додав, що з 1 червня відбувається зниження цін на газ для населення на 6-7%. У різних регіонах це може коливатись. Наприклад, в Києві зниження буде на 6,9%.

Герус пояснив це сприятливою кон’юнктурою на ринку газу.

Він визнав, що рішення щодо цін на газ не є президентською компетенцією. «Утім, враховуючи важливість цього питання, ми постійно моніторимо ситуацію. І ми дивимось, як президент може допомогти вирішувати тарифні питання», – пояснив Герус.

Сьогодні «Нафтогаз» повідомив, що ціна природного газу для потреб населення на червень становитиме 5553,89 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника).

Зазначимо, що в січні 2020 року закінчується газова угода між НАК та «Газпромом», укладена у 2009 році тодішньою прем’єркою Юлією Тимошенко.

Як писав «Вголос», «Нафтогаз» знизив вартість блакитного палива для газзбутів у червні на 7,3 %.