Тизер до другого тому українського стімпанк-коміксу «Воля» про альтернативну історію України, що став бестселером серед української читацької аудиторії, викликав обурення у російських пропагандистів і політиків – гостей програми «60 хвилин» на каналі «Росія 1».

Про це повідомляє «Обозреватель».

Скандальна ведуча цієї телепередачі Ольга Скабеєва назвала трейлер до коміксу мультфільмом і звинуватила творців у нав’язуванні русофобії маленьким українцям.

Найбільше незадоволення у рупорів Кремля спровокував фрагмент про повернення до складу України Кубані та Зеленого Клину.
Також в анімаційному відео показуються злочини більшовиків проти України та в героїко-фантастичному форматі – боротьба патріотів проти них.

«Щоб засвоїли це абсолютно всі, включаючи зовсім маленьких, ось таких крихітних українців, їм покажуть мультики про підступну Росію і непереможних українських героїв. Ми там виступаємо у ролі вурдалаків. Армія мерців – це ми! Вурдалаки – це теж прекрасні російські люди! У Міноборони України, незважаючи на те, що мультик дитячий, оце ось дійство схвалили. Я не дуже розумію, хто в цьому контексті агресор!» – не стримувала свого обурення у прямому ефірі пропагандистка.

Раніше повідомлялося, автори російської Конституції для дітей наводять як негативний приклад Україну.

Додамо, у Львові презентували мапу «Українська Кубань» (фото).  Вона відображає історичні та політичні процеси, що відбувалися на колись українській території — Кубані.