Фото символічного «розколу» арки Дружби народів у Києві оприлюднила у Facebook координатор Медійної ініціативи за права людини Марія Томак. Вона також опублікувала текст заяви активістів.

«Після припинення голодування Олегом Сенцовим та Володимиром Балухом тема незаконно ув’язнених громадян України одразу зникла із заголовків світової преси, з порядку денного високих зустрічей. Аби про них не забули, важливо докладати ще більше зусиль. Міжнародній спільноті та Україні не має здаватися, ніби «тепер все ок»», – йдеться в оприлюдненій заяві.
Активісти нагадують, що вимога, з якою починав голодування незаконно засуджений в РФ український режисер Олег Сенцов, залишається невиконаною – усі заручники Кремля за ґратами, процеси проти них тривають, досудове слідство у сфабрикованих справах продовжується.

«У зв’язку з триваючою війною на сході України, окупацією Криму, незаконним утримуванням українських громадян із політичних мотивів Росією, ми виступаємо із цією заявою, підписуючи її «Тріщиною дружби» на символічній пам’ятці – «Арці Дружби народів», – наголосили автори заяви.

Зазначається, що ця дія – акт солідарності з незаконно переслідуваними громадянами України, яких Росія перетворює на зброю у своїй гібридній війні, солідарності з цивільним населенням на загарбаних Російською Федерацією територіях, жест-відповідь на розв’язану та підтримувану сусідом-імперіалістом війну на сході України.

Мета акції – привернути увагу до долі громадян України, ув’язнених Росією з політичних мотивів, висловити вимогу до всіх, від кого це залежить, докладати якнайбільше зусиль для звільнення заручників Кремля, наголошують активісти.

«На сьогоднішній день на території окупованого Криму та в Росії утримується близько 70 незаконно затриманих та засуджених громадян України, ще більше сотні цивільних заручників та військовополонених знаходяться у підвалах на Донбасі», – нагадали підписанти заяви.

Свої підписи під опублікованою заявою поставили представники ініціативи «Свободу заручникам Кремля», «Медійної ініціативи за права людини», «Комітету солідарності – групи підтримки кримських заручників», «Прямої лінії», «Центру громадянських свобод», «Автомайдану», активісти, представники мистецьких спільнот та інші.

ТРІЩИНА ДРУЖБИПісля припинення голодування Олегом Сенцовим та Володимиром Балухом тема незаконно ув’язнених громадян…

Опубліковано Maria Tomak Субота, 24 листопад 2018 р.