Почнемо з доброго – ТРК "Разом", пропагуючи здоровий спосіб життя і екстремальні види спорту, вочевидь хоче загітувати своїх глядачів не лише "втикати" на картинку на екрані, але й спробувати самим – хоча б стрибнути з парашутом. Однак я був прикро вражений, коли в авторській програмі ТРК "Разом" виявив свої відеоматеріали, до того ж – не підписані, і змонтовані разом з чужими кадрами.

Кореспондент програми "Спорт-інсайд" Мирослав Новосад, аби показати привабливість і чарівність парашутного спорту, знімає в сюжеті міні-історію реального героя-супер-стрибуна, який не просто розказує, як то має бути, але й показує, і не просто показує під енергійну баянну музичку, але проводить "майстер-клас", стрибаючи з парашутом і ділячись враженнями як то файно і чудово. Все було б супер, однак одна малесенька неприємна деталь – король виявився голим!

У сюжеті, знятому про стрибок якогось "екстремала Володимира", використане не оригінальне відео оператора, а ролик із моїм стрибком, який знімав мій колега з клубу extreme.lviv.ua, Валерій Рукавишников (Zippо). Відео, які були домонтовані до сюжету, є у вільному доступі на сайті львівських пошановувачів екстремальних видів спорту, посилання нижче.

Однак ТРК "Разом" чомусь забула вказати, що на відео фігурує не екстремал Володимир, а інший парашутист, і звичайно ж, про такі дрібниці як авторське право, телекомпанія теж забула. Відповідно, сюжет виглядає так – відважний парашутист сидить в літаку, розказує, як багато стрибків він уже здійснив, і далі показаний момент відділення від літака.

А після цього я з подивом упізнав у герої програми себе. Причому це відео було зняте ще минулого року. Далі йде знову мішанина кадрів, а потім – приземлення ще одного учасника-засновника клубу, Валерія Рукавишникова (Zippo), який і знімав перші кадри за моєю участю. Головному герою залишилось лише "зняти вершки" – змотати стропи, і попозувати у кадрі.

Борони Боже, ніхто не звинувачує профі Володимира в тому, що він не стрибав. Чого я не бачив, того не бачив. Однак хоча б для проформи можна було спитати власників відео, зокрема Валерія та мене, чи не так? Тим більше, що ми образи не тримаємо, і якби телекомпанія до нас звернулась, то надали би якісне відео. Власне, на сайті extreme.lviv.ua ми виклали спеціально стиснене для Інтернету відео, яке має нижчу якість.

Для порівняння – третя хвилина відео ТРК "Разом" тут

Відео extreme.lviv.ua тут

Може, час вже заповажати копірайт?

Віктор Тіторов, співзасновник www.extreme.lviv.ua

фото:  www.extreme.lviv.ua