Безстрокову акцію «Ні партійному контролю над ЗМІ» розпочала 26 березня ТРК «Сокаль». Про це йдеться в повідомленні компанії, що надійшло на адресу редакції.

Як зазначено в повідомленні, акцію скеровано проти встановлення політконтролю над радіостанцією «Сокаль». «Пов’язані такі дії трудового колективу із нещодавніми подіями на сесії районної ради, під час яких була спроба політичними засобами, через заміну керівництва ТРК «Сокаль», вплинути на роботу телерадіоорганізації як ЗМІ», – йдеться у зверненні.

Трудовий колектив буде розповсюджувати звернення до власника підприємства, політичних партій і блоків, громадських організацій, мас-медіа Сокальщини, Львівської області і держави з проханням унеможливити спроби політичного впливу на радіостанцію «Сокаль» і закликом посприяти роздержавленню цього ЗМІ. ТРК «Сокаль» заручилося підтримкою медіа-юристів Львівщини, які 28 березня під час зборів трудового колективу представлять пакет документів для процедури роздержавлення.

У межах акції «Ні партійному контролю над ЗМІ» сьогодні заплановано радіомарафон Свободи слова, до участі в якому буде запрошено представників засновника – районної ради, керівництво району, представників громадських і політичних організацій Сокальського району, юристів, депутатів різних рівнів, ЗМІ регіону, області і держави та громадськість регіону.

У 2006 році працівники ТРК «Сокаль» вже зверталися до депутатів Сокальської районної ради (IV демократичного скликання) із закликом ввести у склад засновників трудовий колектив, аби унеможливити втручання в діяльність ЗМІ, тиск на його творчих працівників та керівництво. Відповіді на звернення немає до сих пір.

ТРК «Сокаль» – підприємство комунальної форми власності Сокальського району. Засновники – Сокальська районна рада. Працює в ефірі на частоті 101FM з 2002 року.

Ліцензія Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення НР №0203 від 4 квітня 2002 року. Обсяг мовлення 24 години.