Так, Мінпраці пропонує одночасно підвищити нормативний страховий стаж (період, за який сплачено внески до Пенсійного фонду) на десять років: для жінок з нинішніх 20 - до 30 років, для чоловіків - з 25 до 35.

Якщо законопроект буде прийнятий, дана норма почне діяти вже 1 січня 2011 року. Саме з цієї миті для отримання пенсії за віком жінкам і чоловікам буде потрібно 30 і 35 років страхового стажу відповідно.

Підготовлений Мінпраці законопроект припускає внесення змін до 14 різних законів, зокрема, «Про пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про основні принципи соціального захисту ветеранів праці та інших громадян літнього віку в Україні», «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

У пояснювальній записці до законопроекту також наголошується, що прийняття даного документа призведе до додаткових надходжень до Пенсійного фонду в 2011 році у розмірі 4,9 мільярда гривень.