На позачерговій конференції Івано-Франківської територіальної організації політичної партії «Трудова Україна» прийнято рішення: «Рекомендувати членам партії «ТУ», які виходять з її лав, перейти в ряди Республіканської партії України». На прес-конференції з приводу рішення конференції про злиття обласного осередку «ТУ» з обласною організацією РПУ Костянтина Грищенка, в. о. голови територіальної організації партії «Трудова Україна» Іван Коваль розповів місцевим журналістам про те, що обласний осередок, який налічує у 18 міських та районних організаціях 1003 партійці, діяв з 1 серпня 2001 року.

Однак, після зміни лідера «Трудової України» у партії проходять процеси, які «дестабілізують ситуацію». Зі зміною керівника секретаріату значна частина його працівників покинули ряди партії. «Керівництво партії порушує статутні положення, самостійно призначає керівників територіальних парторганізацій, не визнає легітимності рішень територіальних конференцій. Після кожного форуму линуть обіцянки, які не виконуються. Не маючи чіткої програми дій, в умовах невизначеності керівництво територіальної організації надалі працювати в такій ситуації не бачить можливості.

Після обговорення даної ситуації в районних та міських організаціях, більшість членів партії прийшли до єдиної думки – вийти з рядів «Трудової України». Водночас, VI-а конференція територіальної організації політичної партії «Трудова Україна» підтримала ініціативу Кримської республіканської організації, висловивши недовіру Голові ПП «Трудова Україна» Валерію Коновалюку, та визнала становище в партії кризовим».