Президенту Венесуели Ніколасу Мадуро висунули ультиматум: або оголосити впродовж 8 днів нові вибори, або вони визнають голову Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо новим главою держави. Таку вимогу висунули Франція, Іспанія і Німеччина.

Про це повідомляє "Прямий".

"Народ Венесуели повинен мати можливість вільно вирішувати своє майбутнє. Без виборів, оголошених протягом 8 днів, ми будемо готові визнати Хуана Гуайдо президентом, щоб запустити політичний процес", - зазначив глава Франції Еммануель Макрон.

Макрон додав, що Париж перебуває в контакті з цього питання зі своїми європейськими союзниками.

Цю заяву також підтримав глава уряду Іспанії Педро Санчес.

"Ми не прагнемо призначати або прибирати уряд, ми хочемо демократії і вільних виборів у Венесуелі. Якщо через вісім днів не буде оголошення про чесні, вільні, прозорі і демократичні вибори, Іспанія визнає Хуана Гуайдо президентом Венесуели", - заявив Санчес.

Аналогічну заяву зробили і в ФРН.

"Народ Венесуели повинен бути вільним і мати можливість визначати своє майбутне. Якщо вибори не будуть оголошені протягом 8 днів, ми готові визнати Хуана Гуайдо тимчасовим президентом, який ініціює такий політичний процес", - зазначила прес-секретар уряду ФРН Мартіна Фіц.

Як писав "Вголос", у Венесуелі відбуваються масштабні акції протесту прихильників опозиції. Кількість затриманих протестувальників під час мітингів зросла до 500 людей.

Нагадаємо, у середу, 23 січня, лідер опозиції та голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо на масовій акції протесту оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели і присягнув перед тисячами прихильників опозиції.

Він зважився на це в день, коли в столиці Каракасі та в інших містах латиноамериканської країни відбувалися масові акції протесту проти глави держави Ніколаса Мадуро. Люди роздратовані тим, що цього тижня в Каракасі силовики застосували силу при розгоні маніфестантів.

Хуана Гуайдо вже визнав тимчасовим лідером Венесуели президент США Дональд Трамп. Зміну влади у Венесуелі також підтримали Канада, Європейський Союз, а також низка країн Південної Америки: Бразилія, Колумбія, Еквадор, Перу, Парагвай, Чилі, Аргентина, Коста-Рика і Гватемала.

Відмовилися визнавати "переворот" президенти Мексики і Болівії.

Також Франція, Швеція і Данія підтримали опозицію Венесуели.

За даними ЦВК Венесуели, Ніколас Мадуро виграв президентські вибори в травні 2018 року, набравши близько 70% голосів. Таким чином, він забезпечив собі перебування на посаді президента Боліваріанської республіки на наступні шість років - до 2025 року, його другий президентський строк розпочався 10 січня. Через недотримання мінімальних стандартів справжньої демократії визнавати результати голосування відмовилися США, а також Чилі та Аргентина.

Венесуела вже кілька років зазнає найсильнішої економічної кризи. Виробництво нафти звалилося в півтора рази, ціни зростають шаленими темпами, а національна валюта болівар продовжує стрімко знецінюватися.

У країні спостерігається дефіцит продовольства, криза змушує венесуельців бігти з країни. За різними оцінками, Венесуелу вже залишили 2-4 млн осіб. Ніколас Мадуро в усіх бідах звинувачує опозицію та США, які запровадили санкції проти країни.