Про це повідомила журналістам начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич, передає кореспондент «Вголосу».

Вона пояснила, що за позовом фізичної особи до виконавчого комітету Львівської міської ради, Галицьким районним судом від 10 жовтня було визнано протиправним і скасовано рішення виконкому щодо встановлення тарифу на проїзд у розмірі 3 грн. Йдеться про рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №295 від 28.04.2014 року «Про встановлення тарифу на послуги перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті».

«Мотивація позову була єдина, що рішення виконавчого комітету на голосування не ставилось. Матеріали судової справи є відкриті і будь-хто з ними може ознайомитися. Під час судового засідання не досліджувалось і не обговорювалось питання економічної обґрунтованості чи необґрунтованості цього тарифу», – зазначила Пайонкевич.

За її словами, юридичне управління 17 жовтня звернулося з апеляційною скаргою  до вищої судової інстанції.

«Станом на сьогодні рішення виконавчого комітету про встановлення тарифу 3 грн є чинним. Рішення суду законної сили не набрало до вирішення справи в суді апеляційної інстанції.  Зважаючи на те, що наш Апеляційний адміністративний суд вирішує справи, які надходять до нього з 8 областей Західної України, прогнозувати якісь терміни розгляду справи я не можу. Коли буде прийнято якесь рішення, ми про це повідомимо», – додала керівник юридичного управління.

Гелена Пайонкевич зазначила також, що не береться прогнозувати, яким буде рішення апеляції.

«Я вважаю, що в нас було достатньо аргументів і наша апеляційна скарга є обґрунтованою. На мою думку, в суді першої інстанції не в повній мірі були досліджені докази, які ми подавали.  Крім того також за скаргами декількох громадських організацій повністю матеріали цього рішення після засідання виконавчого комітету витребувала прокуратура м. Львова і жодних застережень станом на сьогодні ми не отримали. Також не було зауважень зі сторони інших контролюючих організацій щодо власне розрахунку суми тарифу», – пояснила Гелена Пайонкевич.

Тому, за її словами, зараз немає підстав говорити, що тариф 3 грн є економічно необґрунтованим.

«Позиція Вищого адміністративного суду говорить про те, що коли скасовується в суді те чи інше рішення, яке потягнуло цивільно-правові наслідки , розрахунку назад не проводиться. Воно втрачає чинність з моменту набрання судовим рішенням законної сили. Тому рішення про тариф 3 гривні буде діяти до моменту винесення судом апеляційної інстанції тої чи іншої  постанови, якою воно буде, мені не відомо», – наголосила Гелена Пайонкевич.