Філософ і політолог Валентин Гладких розповів, чому, на його думку, історія із капелюхом на верхівці ялинки у Києві набула такого розголосу.

Про це він розказав у коментарі «Вголосу».

«Точно так само відбувається і в інших країнах світу. Так працює демократія, це плюралізм. Проблема тут полягає утому, що немає дієвого механізму, який може погоджувати різні інтереси чи вподобання людей. Тому в результаті ми маємо ситуацію, яка зветься акламацією. Це коли рішення ухвалюють не на підставі кількості голосів тих чи інших людей, які щось обирають, а на підставі гучності їхнього волання. У результаті меншість, яка голосно кричить, банально нав’язує свою думку більшості, яка мовчить. Я так кажу тому, що впевнений, що більшість точно не виступала проти того капелюха, але вона промовчала у той час, коли «мракобісня» волала», - пояснив Валентин Гладких.

«Тут нічого нового немає, це проблема, яка існує в самій демократії. Єдине, що мене дивує у цій ситуації, це те, що цю історію з українською ялинкою намагаються подати як щось ексклюзивне. Таке могло трапитись у будь-якій країні світу. Там також спалахують дискусії в соціальних мережах, де люди сперечаються з приводу абсолютно незначущих речей. Це ХХІ століття, демократія, плюралізм, соціальні мережі та цифрове суспільство. І замість того, щоб шукати якісь способи вирішення таких суперечок в інституційний спосіб, все зводиться до отакого «волання», - додав політолог.

«У підсумку я хочу сказати, що усім нам би не завадило трохи спокійніше й толерантніше ставитись до розбіжностей у поглядах», - підсумував він.

Більше інформації читайте у статті "Столична ялинка: «контрацептив» чи «покарання для Кличка»?"