Міжнародний експерт Юрій Олійник розповів, чому, на його думку, Росія проводить військові навчання поблизу кордонів України.

Про це він розказав у коментарі для ІА «Вголос».

«По-перше, навіть попри Мінські угоди, Росія постійно стратегічно вдається до таких більш жорстких засобів впливу. Ми можемо згадати, як представники окупантів на Донбасі періодично говорили, що «можем павтаріть», вийти на кордони областей, розпочати відкриту війну і так далі. Мова йде про Плотницького, Захарченка, Чепушиліна і всіх решта. Це все мало відбуватись у випадку, якщо ми не будемо виконувати їхні умови», - сказав Юрій Олійник.

«З іншого боку, Росія це використовує як елемент впливу на того ж Зеленського, щоб зробити його більш піддатливим. Тим більше, що США, наприклад, зараз зайняті своїми питаннями економіки і виборів.
Тому ми маємо пам’ятати, що це вже далеко не перший раз відбувається така ескалація конфлікту в Криму та на сході України. Ми мали обстріли, вони самі себе обстрілювали з метою провокації та проводили масштабні військові навчання на підступах до наших кордонів. Тож, тут немає нічого нового», - додав міжнародний експерт.

«Проте не варто забувати про ще один фактор: роль цих маніпуляцій для російської аудиторії. Зараз Росія заглибилась у свої особисті проблеми: економіка, падіння доходів, ріст цін, епідемія коронавірусу та інше. Все це не додає російському народу лояльності до влади, їм треба більше видовищ. Тому оце «брязкання зброєю» і демонстрація, які вони сильні – для того, щоб викликати в людей гордість за свою країну. Це мало відбутись 9-го травня під час величезного параду на честь 75-річчя завершення європейського етапу ІІ Світової війни. Москва навіть запросила до себе на парад лідерів країн Великої сімки, але їм це не вдалось через об’єктивні причини. Ймовірно, що до цього всього Росія ще й ескалуватиме якісь дипломатичні, а може й не лише, зіткнення з Україною. Тим більше, що у Лівії та Сирії вони зараз лише програють і не мають жодних успіхів. Це все не дає Кремлю місця для маневрів і, можливо, саме через Україну вони пробують показати свою силу і вплив», - підкреслив він.

Більш детальну інформацію можна прочитати у статті “Погрозами на погрози: як маємо відповідати на залякування Москви“.