Депутат Львівської обласної ради, заступник голови Верховної Ради України (2012-2014 рр.) Руслан Кошулинський розкритикував центральну владу через те, що у час епідемії коронавірусу з України вивезли медичні товари, які можна було використовувати для боротьби з вірусом.

Про це він заявив в ефірі Народного толк-шоу 24 березня.

“Це називається мародерство. Колись у Литовському статуті (Статуті Великого князівства Литовського, – ред.)  було записано: так звану “еліту” за скоєння тяжких злочинів проти громади засуджували до “виволання” — позбавляли всіх громадянських прав, всіх маєтностей і виганяли. І ніхто не мав права допомагати цій людині – навіть рідні. Це було найстрашніше покарання”, – наголосив Кошулинський.

Сьогодні, за його словами, така норма була би дуже доречна в українському у Кримінальному кодексі, аби тих, хто наживається на країні та її громадянах, позбавляли всіх прав і карали, навіть “викидаючи” за межі держави.

“Бо люди, які дозволили собі таке зробити в час епідемії, – це вороги. При цьому без рішення найвищої влади цього би не відбулося”, – резюмував Кошулинський.

Зазначимо, зокрема, іспанський телеканал RTVE 19 березня показав сюжет про те, що мешканцям Іспанії не слід панікувати через коронавірус, адже до країни постійно підвозять необхідні засоби. У кадрі – коробки захисних масок із підписом “Чисте повітря” українською мовою.