Міністерство оборони Російської Федерації заявляє, що американські війська не мають законного права охороняти нафтові родовища в Сирії.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Офіційний представник Міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков вважає, що Вашингтон насправді займається захопленням і утриманням під своїм збройним контролем нафтових полів на сході Сирії, що "є, просто кажучи, міжнародним державним бандитизмом".

Він також підкреслив, що "ні в міжнародному праві, ні в самому американському законодавстві, ніде немає і не може бути жодного законного завдання для американських військ з охорони й оборони вуглеводневих покладів Сирії від самої Сирії і її народу".

Натомість міністр оборони США Марк Еспер відповів, що Вашингтон відправить бронемашини та війська на нафтові родовища у Сирії, аби вони не потрапили до рук бойовиків "Ісламської держави".

Про це він сказав після того, як президент США вивів  близько тисячі американських військовослужбовців з північного сходу Сирії. Після цього Туреччина розпочала вторгнення, спрямоване проти сирійських курдів, колишнього союзника США у боротьбі проти "Ісламської держави".

Росія, яка цими днями ввела свою військову поліцію у прикордонні з Туреччиною райони, регулярно наполягала на незаконній присутності американських військ у Сирії.

Нагадаємо, Сполучені Штати мають намір дислокувати мотострілецькі підрозділи на сході Сирії з метою охорони нафтових родовищ від бойовиків ІД.