День святого Валентина не вважається церковним святом. Цього дня, 14 лютого, православні християни вшановують пам’ять мученика Трифона, а ввечері служать Всенічне чування свята Стрітення. Католики ж цього дня відзначають пам’ять св. Кирила та св. Мефодія. Сам же Валентин вважається покровителем не закоханих, а психічно хворих.

Про це у своєму мікроблозі написав місіонер, публіцист і протоієрей ПЦУ Євген Заплетнюк.

Він зазначив, що його попередня риторика, що День святого Валентина не є ні православним, ні католицьким, не завжди корисна. А думка священиків із цього приводу починає змінюватися.

"Виходить, що церковні люди, хоч і керуючись самими благочестивими намірами, все ж хочуть зіпсувати свято іншим... Тому, якщо для когось важливий мій дозвіл на свято закоханих, я його з радістю вам даю", — написав о. Заплетнюк.

Владика зауважив, що попри все Церква не зможе протистояти таким мирським святам, як День святого Валентина чи, до прикладу, святого Патріка. Тому варто прийняти той посил, який несе традиція 14 лютого, а саме: бажання дарувати любов ближнім.

"Наша мета — не проклинати всіх, хто вчиться виявляти свої почуття, а навчити їх здоровому прийняттю себе, своїх почуттів не порушуючи базові євангельські цінності", — написав він.

"Люди, а тим більше християни, не повинні відчувати себе обділеними любов’ю. Це найгірше, що може трапитися з нами в житті", — додав протоієрей.

Євген Заплетнюк зазначив, що День святого Валентина — це чудова нагода для всіх укотре нагадати про найбільш дефіцитну річ нашого часу — любов. При цьому він наголосив, що його не варто ототожнювати зі сексом і блудом, як це роблять чимало людей.

"Чимало людей називають це свято "святом блуду". Звісно, це не так. Можливо й справді хтось очікує цього дня лише для того, щоб мати секс. Однак, як мені здається, той, кому він ніколи не "світить" не побачить його й 14 лютого. Ну, а хто веде активне статеве життя, зовсім не мусить чекати певної дати, щоб покохатися. Ототожнювати це свято винятково з блудом може тільки спотворена блудом хвора свідомість", — зазначив він.

І на останок о. Заплетнюк додав: "Немає сумнівів у тому, що день Валентина, чи День усіх закоханих, — доволі специфічний і багатогранний феномен, у якому дивним чином поєдналися й економічні чинники, й туга людей за щастям, і дитяче бажання дорослих дарувати й отримувати подарунки, і глибоке бажання бути коханим і кохати самому. І так само, як роздивляючись зблизька фрагменти великої картини, кожен бачить лише свій фрагмент, так і в цьому дивному святкуванні кожному відгукується лише та частина, яка відома йому у власному досвіді. Комусь день закоханих — це унікальна можливість нарешті сказати коханій про свої почуття, а для когось це лише нагода висловити своє заздрісне обурення радістю інших. Комусь це чудова нагода розповісти про любов, яку далі не в силах у собі тримати, а хтось у цьому дійстві бачить лише блуд. Все в нашій голові та серці. А як воно насправді? Напевне, краще за всіх про це якось сказав апостол Павло: «Для чистих усе чисте; а для осквернених i невiрних немає нiчого чистого, але оскверненi i розум їхнiй‚ i совiсть. Вони говорять, що знають Бога, а дiлами вiдрiкаються, будучи огидними i нездатними нi до якого доброго діла» (Тит.1:15)".

Раніше у ПЦУ заступились за жінок, котрі прийшли у храм без хустини.

Як відомо, 14 лютого практично весь світ відзначає свято закоханих — День святого Валентина.

У Києві у День святого Валентина зареєструють свій шлюб майже 200 пар закоханих.