Доктор богослов'я, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко звернувся до новообраних депутатів Львівської міської ради та переобраного міського голови Львова Андрія Садового з проханням порозумітися, а також дорікнув Садовому через спробу втягнути Церкву у політичні баталії.

Так, після проведення першої сесії новообраної Львівської міської ради Андрій Садовий із чиновниками опублікували у соцмережах та своїх ЗМІ низку заяв із звинуваченнями в бік депутатів, які взяли участь в засіданні. Представники "Самопомочі" називали проведення цієї сесії "злочином", заявивши, що вона була проведена без молитви та слова капелана.

Отець Юстин Бойко не залишив без уваги такі слова і розкритикував Садового з чиновниками за спроби втягнути Церкву у політичні баталії.

"Я б жодним чином не вмішувався в цю справу, якби не дзвінки і фейсбучні дописи поважних людей про місце капеляна і Церкви у сьогоднішніх політичних баталіях у місті. На превеликий жаль, це вже гірка традиція Львова – колотнеча між міським головою і депутатами. Але, я переконаний, що згодом усі знайдуть порозуміння і продовжать працювати для добра громади міста Львова, яка їх обрала. Принаймні таку надію плекаю.

Але, коли одна сторона твердить, що Церква на їхній стороні, а інша, що на їхній – мовчати годі. На чиїй стороні Церква? На стороні Бога Живого, який хоче, щоби усі люди жили в любові і злагоді, щоби вміли прощати, знаходити порозуміння, тощо. Тим більше, що усі обрані депутати визнають себе християнами, а Христа Спасителя як найголовніший орієнтир у житті. Тому, у ці дні ми священники усильно молимося з вірними, щоби подав нашому народові мудрих і жертовних провідників на церковній і народній ниві. Саме так заповів нам молитися праведний митрополит Андрей Шептицький.

Якщо шановні місцеві політики хочуть, щоб Церква виступила арбітром у примиренні між ними, вони знають куди звернутися і, переконаний, провід Церкви їм у тому не відмовить. А покликатися на інститут капелянства для підтвердження правоти тої чи іншої партії, виходить поза межа віри і моралі", - наголосив Юстин Бойко.

Нагадаємо, у вівторок, 24 листопада у межах чинного законодавства розпочала свою роботу Львівська міська рада 8-го скликання. Новобрані депутати виконали рішення Львівської територіальної виборчої комісії, яка згідно з чинним законодавством, є єдиною уповноваженою скликати перше засідання новообраної ради, і провели сесію.

На засідання зібралися представники "Європейської солідарності", "Свободи" та "Варти". Тим часом фракції "Самопомочі" і близького до неї "Голосу" всупереч законодавству виконали вказівку міського голови Андрія Садового та проігнорували зібрання.

Зазначимо, що раніше голова фракції "Європейської солідарності" Петро Адамик виступив із публічним зверненням до Андрія Садового, закликавши його припинити спроби узурпації влади у Львові і розпочати обіцяну виборцям співпрацю із депутатським корпусом в межах чинного законодавства.