Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін упевнений, що президент країни-агресора Володимир Путін продовжуватиме усіма можливими способами дестабілізовувати ситуацію в нашій державі.

Про це він сказав у інтерв'ю виданню "Сьогодні".

"Путін і далі довбатиме нас з точки зору поділу на "Малоросію", як він бачить Центральну Україну, і Західну Україну. Він буде це робити абсолютно серйозно, оскільки це рішення його проблем для Росії. Нікуди буде повертати Крим, це контроль над Чорним морем, сухопутні коридори, вода – все вирішується. Нам треба зробити так, щоб наша країна була, як українці. А якщо ми залишаємося такими, як зараз, без подальшого розвитку, його і не буде", – зазначив ексміністр.

Також Клімкін додав, що в даний час в України немає шансів на вступ до ЄС чи НАТО, адже ці організації бояться нестабільності української політичної нації та загрози з боку Росії.

"Нагадую слова Шептицького: "Якщо ми не можемо змінити реальність навколо себе, давайте змінимо нас". Україні потрібно змінитися. Нинішня Україна шансів на вступ до ЄС і НАТО не має. Там вважають, що країна внутрішньо нестабільна з точки зору слабкості політичної нації, олігархів, ідентичності росіян. Але питання перспективи має бути вирішене. Це реально наше майбутнє, пов'язане з перезавантаженням України", – впевнений політик.

При цьому він не виключив закриття розширення самих структур НАТО і ЄС не тільки для України, але для інших країн.

"Такі дискусії ведуться, але Альянсу все ще важливо розширити свій вплив на країни, що розділяють їх цінності. Ось з ЄС складніше. Йому потрібно переварити Brexit, внутрішні реформи. Але українців всы хочуть, українці – це скрізь дуже позитивно, це великий плюс. Тільки про країну кажуть, що вона корумпована, олігархічна, складна і неефективна", – резюмував Клімкін.

Нагадаємо, що МЗС України різко відреагувало на відкриття залізничного мосту Кримським мостом та неузгоджений візит президента Росії Володимира Путіна на територію Криму.