В Одеському слідчому ізоляторі під час перевірки знайшли порушення законодавства щодо норм поводження із засудженими та заарештованими.

Про це повідомляє пресслужба уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

У омбудсмена Людмили Денісової заявили, що в СІЗО перебувають 1235 ув’язнених, попри встановлений ліміт в 1227 осіб.

За її словами, це свідчить про переповнення слідчого ізолятора і недотримання норм площі на одного засудженого чи взятого під варту.

Зазначається, що у приміщеннях збірного відділення відсутні вентиляція, вікна і лавки для сидіння. Також ув’язнені перебувають в антисанітарних умовах. У приміщеннях, де вони відбувають термін, зафіксували підвищену вологість, духоту та цвіль.

Для того, аби комфортніше себе почувати, в’язні користуються саморобними вентиляторами.

“Перебування в таких приміщеннях можна охарактеризувати як тортури, жорстке або таке, що принижує гідність, поводження або покарання”, – йдеться в повідомленні пресслужби.

Також під час візиту зафіксовані численні порушення в організації харчування та дотриманні санітарно-гігієнічних норм при обробці продуктів, приготуванні, зберіганні, роздачі їжі і миття посуду.

“Моніторингової групою зафіксовано наявність в цих приміщеннях щурів і великої кількості комах. Зазначене може призвести до спалаху кишково-шлункових захворювань утримуваних осіб”, – підсумували в омбудсмена.

Як писав “Вголос”, звільнений з російського полону український моряк Андрій Ейдер зробив відверту заяву про провокації у московському СІЗО “Лефортово”.